Harry Potter opět zkusí štěstí na mobilech. V novém RPG půjde o sbírání kartiček

harry potter magic awakened

Po nepříliš úspěšných kouzelnických hrátkách v rozšířené realitě se na mobilní herní trh chystá další titul s licencí Harryho Pottera. Hra s podtitulem Magic Awakened dorazí na mobilní platformy iOS a Android v průběhu letošního roku a nabídne žánrovou kombinaci MMORPG a sbírání kartiček. Už od loňského září je přitom novinka k mání na vybraných asijských trzích, kde zaznamenala poměrně velký úspěch.

Harry Potter: Magic Awakened - Announce CG Trailer

Návrat do Bradavic

Harry Potter: Magic Awakened se odehrává deset let po událostech knižní předlohy. Hráči opět navštíví Školu čar a kouzel v Bradavicích, kde potkají celou řadu starých známých postav. Kromě účasti na čarodějnické výuce se mohou hráči utkávat v soubojích, hrát famfrpál či prozkoumávat různá zákoutí kouzelnického světa včetně Příčné ulice či Prasinek.Nintendo DirectNepřehlédněte

Nintendo odhalilo klíčové novinky. Nechyběl Mario, Fire Emblem ani Kirby

Hra nabídne originální příběhovou kampaň, která se rozvíjí průchodem jednotlivými školními ročníky.

Ve více hráčích se to táhne líp

Hra klade důraz na sbírání kartiček kouzel a schopností, které mohou hráči využít k postupnému vylepšování svého karetního balíčku. Hráči se mohou přidat do některého z cechů a ve skupinách s dalšími hráči se pouštět do náročnějších výzev a příběhů, případně se mohou mezi sebou vyzývat na souboj – to vše formou free-to-play modelu s mikrotransakcemi.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku