Domů » Bleskovky » Kouzlo vyprchalo. Harry Potter: Wizards Unite končí kvůli nezájmu hráčů

Kouzlo vyprchalo. Harry Potter: Wizards Unite končí kvůli nezájmu hráčů

Hra pro rozšířenou realitu Harry Potter: Wizards Unite se loučí. Společnost Niantic ukončí její provoz 31. ledna příštího roku. Podle prohlášení na oficiálních webových stránkách se hráči před uzavřením serverů dočkají důstojného zakončení příběhu, v němž se Harry Potter a Hermiona Grangerová pokusí zastavit událost, kvůli níž do medlovského světa začala prostupovat magie.

harry potter wizards unite

Mávnutím proutku

Z distribučních služeb Google Play a App Store však hra nenávratně zmizí již 6. prosince. Ke stejnému datu skončí rovněž možnost nakupovat mikrotransakce. Tvůrci se však chtějí se hrou rozloučit důstojně – od nynějška až do posledního dne budou hráčům nabízet bonusové odměny a zvýšený počet zkušenostních bodů.

Tip: PUBG New State: pokračování populární série brzy zamíří na mobily

Hra Harry Potter: Wizards Unite vstoupila na trh v červnu 2019 s ambicemi zopakovat nebývalý úspěch předchozího titulu studia Niantic – Pokémon Go, který se v roce 2016 strmě vyhoupl na vrchol žebříčku nejstahovanějších aplikací a přilákal k mobilním obrazovkám stovky milionů hráčů.

Kouzelný měšec

Kouzelníci však na úspěch Pokémonů nenavázali. Patrně se jim totiž nepodařilo přilákat – třeba i na rozdíl od prvotiny v rozšířené realitě Ingress (Niantic, 2013) – dostatečně početnou hráčskou základnu, která by ospravedlnila náklady na vývoj.

Harry Potter: Wizards Unite - Official Cinematic Launch Trailer

O komerčním neúspěchu vypovídají také čísla analytické společnosti Sensor Tower, podle níž si Harryho Pottera za celou dobu jeho existence stáhlo „pouze“ 20 milionů uživatelů a hra vygenerovala zisk 39,4 milionu amerických dolarů.

Tip: Legendární hra GTA: San Andreas míří na Oculus Quest 2

Jedná se přitom o pouhý zlomek částky, kterou pouze za letošní rok stihl vydělat Pokémon Go – 1,1 miliardy dolarů, zatímco Wizards Unite přinesli za stejné období do kasy jen 4,7 milionu dolarů.

Pokračování v rozšířené realitě

Niantic se bude mobilním hrám pro rozšířenou realitu věnovat i nadále. Nedávno vstoupil na trh Pikmin Bloom (dle stejnojmenné značky od Nintenda) a v přípravě jsou i mobilní Transformers.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

2 komentářů

  1. Bylo to moc PvP , podivné myšlenky že hráč PoGo je automaticky hráčem HP nedej bože Ingressu šou mimo na tom už spálilo mnoho Mmorpg či mimo Hack n Slash

  2. To je tak, když si všichni mysli, že když to fungovalo v kině, je úspěch zaručen.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).