HarmonyOS je systém pro všechno. Třeba i pro chytrou termosku

huawei termoska 2

Platforma HarmonyOS od Huawei je tu s námi již tři roky, byť do smartphonů se dostala teprve letos. Huawei se svým systémem necílí pouze na telefony, ale prakticky na jakákoliv chytrá zařízení – televizory, hodinky, náramky, dokonce i zařízení internetu věcí. Jedním takovým je právě představená chytrá termoska.

HarmonyOS běží i na chytré termosce

Co od takové chytré termosky můžeme očekávat? Nejprve se pojďme podívat na „hardware“. Jedná se o lahev z nerezové oceli 316L, do které lze nalít libovolný nápoj – vodu, džus, kávu, čaj nebo sodu. Lahev je uvnitř vybavena antibakteriálním povlakem, který odstraní 99,9 procenta choroboplodných zárodků. V horní části lahve se navíc nachází drobná přihrádka na čaj.

huawei termoska

Tou nejzajímavější věcí je v tomto případě dotykový displej, který je poháněný právě platformou HarmonyOS. Na obrazovku si můžete nechat „napsat“ vlastní jméno a sledovat skrze ni teplotu nápoje; Huawei slibuje, že termoska zvládne uchovávat teplotu po dobu až 12 hodin. Z displeje lze také vyčíst, kolik v lahvi zbývá tekutiny.

Abyste nebyli odkázáni pouze na displej, nechybí pochopitelně ani bezdrátová konektivita (v tomto případě Bluetooth), takže veškeré statistiky uvidíte i na displeji svého smartphonu. Podporována je funkce rychlého párování, avšak funguje pouze s telefony Huawei s prostředím EMUI 11 a novějším. Abyste mohli u termosky využívat chytré funkce, musíte ji čas od času nabít; interní akumulátor s kapacitou 250 mAh má poskytnout až 20 dní používání.

Huawei prodává svoji lahev na čínském trhu, a to v černé, bílé a modré barvě. Cena je stanovena na 159 CNY (asi 560 korun bez DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku