Domů » Bleskovky » Hacker vydíral Apple. Odcizit měl 319 milionů iCloud účtů

Hacker vydíral Apple. Odcizit měl 319 milionů iCloud účtů

Velké společnosti jako je Apple každoročně čelí celé řadě žalob. V roce 2017 se dokonce dvacetiletý Londýňan jablečnou společnost pokusil vydírat. Požadoval 100 tisíc amerických dolarů ve formě iTunes dárkových karet, nebo v podobě bitcoinů. Vše za údajné odcizení 382 milionů iCloud účtů, a pod pohrůžkou, že účty restartuje.

Společnost Apple tuto skutečnost nahlásila příslušným úřadům v USA i Velké Británii. Pachatele se pak podařilo vypátrat na adrese jeho trvalého bydliště a zjistit, jaká je ve skutečnosti pravda. Žádné osobní údaje nebyly odcizeny.

Apple park 4

Dvaadvacetiletý mladík se ke všemu samozřejmě přiznal a odnesl si pouze dvouletý podmíněný trest, 300 hodin veřejně prospěšných prací a lokátor, jimž ho příslušné úřady budou po dobu šesti měsíců sledovat. Vše za předpokladu, že se mladý hacker opět nepokusí obejít zákon.

Vzhledem k prokazatelné hackerské minulosti mladíka se nejedná o nijak vysoký trest. Neznamená to, že by se tyto případy měly brát na lehkou váhu.

Martin Šlat

Milovník technologií, seriálů a fantasy literatury. Tak trochu bloger a amatérský fotograf. iOvce, která nepotřebuje mít nejnovější produkty od Applu a nehaní ostatní platformy, protože ví, že svět nejsou jen nakousnutá jablka – proto využívejte své technologie v míru.

4 komentářů

  1. Opravdu špičkový hacker, když si pro něj policisté přišli až domů

  2. takže nevíte, jakou metodu odemkli icloud lock? někdo zveřejnil některé chyby iOs online.

    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).