Domů » Bleskovky » GTA 6 se má vrátit do Vice City. Na vydání ale budeme čekat několik let

GTA 6 se má vrátit do Vice City. Na vydání ale budeme čekat několik let

Na internetu se v posledních dnech objevily první hmatatelnější informace o očekávaném Grand Theft Auto 6. O hře se na fanouškovských fórech a sociálních sítích mluví poměrně často, aktuální várku informací však potvrzují tři důvěryhodné a na sobě nezávislé zdroje.

GTA 6 fan made art

Insider Tom Henderson, který ještě před oficiálním oznámením spolehlivě informoval o Battlefieldu 2042, nyní zveřejnil také několik střípků na konto pokračování jedné z nejznámějších videoherních sérií vůbec – GTA 6. Nedočkavé fanoušky pravděpodobně zarmoutí zpráva, že na pulty obchodů by hra neměla dorazit dříve než v roce 2024 nebo 2025.

Za zpoždění může (nejen) covid

Důvodem má být zčásti změna firemní kultury uvnitř studia Rockstar, které bylo nechvalně proslulé zničujícími přesčasy během dokončovacích prací na předchozích titulech (mj. GTA 5 či Red Dead Redemption 2), a pochopitelné také pandemie koronaviru. Právě ta podle uznávaného novináře Jasona Schreiera z Bloombergu výrazně zbrzdila produkci, neboť původní interní projekce počítaly s vydáním v roce 2023.

GTA V
Ilustrační obrázek

Tip: Nejlepší konference Microsoftu za poslední roky: nová Forza Horizon, Starfield a další herní pecky

Právě Schreier a také novinář Andy Robinson z VGC nezávisle podpořili i další Hendersonova tvrzení. Podle nich se hra vrátí do známých kulis fiktivního města Vice City (inspirovaného Miami), přičemž herní mapa by se měla postupně měnit a rozšiřovat i po vydání hry, podobně jako v případě battle royale hitu Fortnite.

Na vlastní pěst

Studio Rockstar loni opustil jeden za zakladatelů a hlavní scénárista Dan Houser, který podle dostupných záznamů nedávno založil vlastní vývojářské studio Absurd Ventures. Další z předních bývalých zaměstnanců Leslie Benzies před čtyřmi roky založil vlastní studio Build a Rocket Boy, ve které by měla vznikat městská akce s názvem Everywhere.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).