Domů » Bleskovky » GoPro propustí až 300 zaměstnanců, na vině je neúspěch dronu Karma

GoPro propustí až 300 zaměstnanců, na vině je neúspěch dronu Karma

Když GoPro minulý rok představilo očekávaný dron Karma, rychle se ukázalo, že to byl pro společnost krok vedle. GoPro totiž původně mělo dron vyvíjet se zkušenou značkou DJI, jenže nakonec se rozhodli přijít se zcela vlastním produktem. Nedostatek zkušeností a zásadní konstrukční chyby ale vedly k poměrně nebezpečným pádům dronů Karma z nebe a komunita nebyla nadšená ani z výbavy. Ta totiž docela značně zaostává za konkurenčním DJI Mavic Pro.

Neúspěch dronu je dokonce tak zásadní, že muselo GoPro kvůli finančním problémům přistoupit k propuštění až tří set zaměstnanců z divize stojící za Karmou. A nejedná se o první propouštění v GoPro — již před několika měsíci společnost propustila 270 zaměstnanců, ačkoliv tehdy pocházeli i z jiných divizí firmy.

I přes špatná manažerská rozhodnutí a stoupající konkurenci v oboru ale GoPro zřejmě ze situace vyvázne bez kritických škod, byť o pár set zaměstnanců „lehčí“. Outdoorové kameře GoPro HERO6 se totiž v prodejích údajně daří a hospodářský výsledek společnosti se tak v minulém kvartálu zlepšil.

GoPro Hero 6 Black odhalena: nové funkce potěší, cena už tolik ne

Není jasné, jestli fiasko s prvním dronem povede k úplnému ukončení snah o výrobu vlastních modelů, nebo se v budoucnu GoPro ještě pokusí o reparát. Vzhledem k velkému propouštění je ale asi spíše pravděpodobné, že společnost pro příště zvolí partnerství s již zavedenou značkou a například zajistí jen vývoj kamery.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

7 komentářů

 1. Doba, kdy si GoPro a jeho klony pořizoval každej i na natáčení jízdy po cyklostezce a následném hromadění TB dat, které nikoho nezajímají, včetně samotného autora, jsou už jistě pryč. Byla to módní vlna, tak jako mnoho jiných předtím i potom…

  • Tak ti nevim, dneska jsem byl lyzovat a mam uplne opacnou zkusenost…hlavne ze si to vsichni lepi na helmu a pak si to urazi na lanovce kdyz se sklapi operka na nohy…

 2. Díky tomuto dronu jsem s firmou Go Pro skončil. Po tom co mi sám od sebe uletěl ve Slovinsku, aniž bych tomu jakkoli mohl zabránit a následné výmluvy, jak to bylo špatnou kalibrací. Už víc o této firmě nechci slyšet. Jejich argumentace je směšná (vždy se vrátí na místo odkud vyletěl, nebo vždy jej najdete na místě poslední lokalizace :-) ) Zkušenost za bezmála 40 tis.

  • Kamarádovi takhle uletěl při úplně prvním startu v poušti. :D Pak spadl někde v nepřístupných skalách a už ho nikdy nikdo neviděl… :)

  • To je tak když se amík spojí s číňanem :D

 3. Hlavne ze je dulezite ze firma vykazala vydelek ale ze je o 500 lidid bez prace je prece pohoda ne. Dulezeite je ze je fiorma v zelenych cislech. Proc treba nekdy nestaci ze by firma vydelal tolik co loni? Kazdej se honi za vetsim a vatsim soustem ale hubu ma porad stejne velkou.

  • Na tyhle socialisticke kecy tady nikdo neni zvedavy. Business se dela pro penize – pro penize na dalsi vyvoj, vyrobu atd. Ono by to totiz nejspis dopadlo tak, ze pristi rok by na ulici skoncili zamestanci vsichni. To by zase od soudruhu jako ty bylo rvani.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).