Domů » Bleskovky » GoPro Hero 6 Black odhalena: nové funkce potěší, cena už tolik ne

GoPro Hero 6 Black odhalena: nové funkce potěší, cena už tolik ne

Společnost GoPro právě na tiskové konferenci v San Franciscu představila další generaci oblíbených outdoorových kamerek s pořadovým číslem 6. Nejnovějším přírůstkem se stal model Hero 6 Black, který si ponechal design předchozí generace, avšak do výbavy dostal vylepšený hardware, který rozšiřuje schopnosti kamerky. Jak už ale bývá zvykem, výrobce si za nové funkce nechá náležitě zaplatit.

Použitý čip GP1 má být 2x výkonnější než u předchozí generace a má zajišťovat výrazně lepší elektronickou stabilizaci videa. Maximem pro záznam je 4K video v 60 snímcích za vteřinu, případně Full HD video až ve 240 snímcích za vteřinu. Vestavěné mikrofony mají lépe potlačovat okolní hluk způsobovaný větrem.

Novou generaci GoPro Hero6 jsme již měli možnost si krátce osahat. Brzy se můžete těšit na recenzi!

Fotografie lze pořizovat v rozlišení až 12 Mpx, podporován je režim HDR a ukládání snímků do bezztrátového formátu RAW. Výrobce slibuje lepší záznam ve zhoršených světelných podmínkách. Zrychlená byla i konektivita, a to díky přítomnosti 5GHz Wi-Fi, nechybí ani GPS pro záznam trasy z natáčení. Aplikace QuickStories z kamerky automaticky sbírá veškerý pořízený materiál a dokáže z něj vytvořit vlastní video.

GoPro Hero 6 lze ovládat buď hardwarovým tlačítkem, vlastním dotykovým displejem, skrze připojený smartphone, nebo hlasově (anglicky). Odolnost kamerky zajišťuje pogumované tělo, ve vodě se s ní můžete potápět do hloubky až 10 metrů bez použití externího krytu.

Kamerka Go Pro Hero 6 Black bude na českém trhu dostupná od zítřejšího dne za 14 999 korun včetně DPH. Zakoupit ji můžete například na Smarty.cz.

Oficiální videa

GoPro: Meet HERO6 Black + QuikStories in 4K
GoPro HERO6: This Is the Moment in 4K

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. A co nějaké info o LOW LIGHT kvalitě čipu?

  • A prosím pro mě proč? V popisu je změnil pouze chip na zpracování dat, senzor zůstal stejný, tak jakou změnu očekáváte, když je snímací chip je stejnej?
   Jasně změna ovladacího softu, ale to je jenom uprava firmware, takže za mě vůbec nechápu co očekáváte…

  • Ale tem češtin…..

 2. obecná otázka – jak dlouho vydrží čip u GoPro se stejnou kvalitou obrazu? A lze napájet GoPro při natáčení z powerbanky?

 3. Jsem zvedavy na test, hlavne jsk se zlepsila stabilizace obrazu pri pohybu. Zvazoval jsem na Karma grip, ale timmze vysla nova 6 tak treba nebude potreba.

 4. Čauky, dnes mi došla GoPro 6???? cena nijak příznivá a co víc z režimu spánku ae mi rozjebe obraz tak posílám zpět ????.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).