Domů » Články » GoPro inovuje: Přivítejte dron Karma, nové vodotěsné kamery Hero 5 a vlastní cloud

GoPro inovuje: Přivítejte dron Karma, nové vodotěsné kamery Hero 5 a vlastní cloud

Společnost GoPro představila své nové přírůstky do svého outdoorového portfolia – po dvou letech povyšuje řadu Hero, a navíc přihazuje svoji první kvadrokoptéru, pochopitelně s držákem na kamery GoPro.

Compare-Lockup2

GoPro Hero 5 Black

Nejvyšší v řadě zůstává model Black, který dostal pozměněný design s vystouplejší čočkou a vestavěný displej. Nová konstrukce „vše v jednom“ dává sbohem přídavným modulům, vystačit si tak budete muset s vestavěnou baterií o kapacitě 1 220 mAh. Její nabíjení obstarává USB-C port uschovaný pod krytkou, přítomen je i microHDMI konektor pro připojení monitoru/TV.

black

Krytka a zcela nová konstrukce zajišťují, že samotná kamerka nabízí voděodolnost do hloubky 10 metrů, aniž by bylo nutné ji umisťovat do ochranné krabičky – tu využijete zejména pro ochranu těla a na připnutí kamerky k různým úchytům. Přepracováno je i ovládání, které je postaveno na jednom tlačítku, na již zmíněném dotykovém displeji s úhlopříčkou 2″, případně na hlasovém ovládání.

A jak je na tom nové GoPro se záznamem videa? Těšit se můžete na 4K video ve 30 fps, případně Full HD video ve 120 fps, při HD videu lze jít dokonce na 240 snímků za vteřinu. Snímač má rozlišení 12 megapixelů, fotografie lze ukládat do formátu RAW.

GoPro: Introducing HERO5 Black

GoPro uvádí i stabilizaci videa, bohužel však není optická, ale pouze digitální. Kamera je vybavena pokročilou redukcí hluku, zejména od větru.

black-pdp-one-button

GoPro Hero 5 má ve výbavě i GPS a vestavěnou bezdrátovou konektivitu (Wi-Fi + Bluetooth), kterou zle využít k automatickému odesílání pořízeného materiálu do vlastního cloudu GoPro Plus. Jinak se videa a fotografie ukládají standardně na microSD kartu.

WhatsIncluded_HERO5Black2

GoPro Hero půjde na trh 2. října za cenu 429,99 EUR, tedy asi 11 600 korun.

GoPro Hero 5 Session

Levnější a menší alternativou je pokračovatel kamerky Session. Ta při miniaturních rozměrech dokáže zaznamenávat 4K video ve 30 fps, Full HD video v 90 fps, případně HD video ve 120 snímcích za vteřinu.

sess

I v tomto případě mají být videa stabilizovaná (opět digitálně). Fotografie lze pořizovat až do rozlišení 10 Mpx, veškeré ovládání zajišťuje jedno tlačítko, případně váš hlas. Kamerka Hero 5 Session je napájena z 1 000mAh baterie, kterou lze dobít USB-C portem. Tělo kamerky zajišťuje odolnost vůči vodě až do hloubky 10 metrů.

GoPro: Introducing HERO5 Session

Kompaktní novinka je rovněž vybavena bezdrátovou konektivitou a možností automatického zálohování dat do cloudu. GoPro si svůj model cení na 329,99 EUR (8 900 korun).

Hero105_session_pdp-one-button

GoPro Karma

Kvadrokoptéry jsou pro GoPro pole neorané, prvním počinem v tomto odvětví je dron Karma. Výrobce jej označuje za elegantní a kompaktní, je možné jej složit tak, aby se vešel do každého batohu.

compatible-with-main-image

Karma se ovládá ovladačem se dvěma analogovými kloboučky a dotykovým displejem. K ovládání tak není zapotřebí používat smartphone, ačkoliv tato možnost zde také existuje – aplikace se jmenuje Passenger a dokáže ovládat kameru, zatímco majitel Karma ovladače pilotuje.

Take_Your_Friends_For_A_Ride

Karma dokáže dosáhnout rychlosti až 56 kilometrů za hodinu, na jedno nabití je schopná zůstat ve vzduchu až 20 minut při maximální vzdálenosti 1 km.

GoPro: Introducing Karma

Vrtulníček je vybaven 3osým stabilizátorem, který je možné z těla dronu vyjmout a použít jako grip pro natáčení stabilizovaných videí z povrchu zemského. Pro záznam videa poslouží jak nové kamery Hero 5 Black a 5 Session, tak starší kamerka Hero 4 (Black a Silver).

karma-drone-main

GoPro Karma půjde do prodeje 23. října za cenu 869,99 EUR (23 500 korun), v nabídce také budou výhodné balíčky s přibalenými kamerami Hero 5 či Hero 5 Session. V balení najdete samotný dron, grip se stabilizátorem a držákem na kameru, ovladač a batoh, do něhož se všechno vejde.

GoPro HERO5 + Karma: The Launch in 4K

GoPro Plus

Poslední představenou novinkou je vlastní cloud GoPro Plus, na nějž se automaticky mohou odesílat fotografie a videa z nově představených kamer. Gopro Plus nabídne přístup k vašim výtvorům odevšad, rychlou střižnu videí a knihovnu hudebních souborů pro podkres. GoPro si za svůj cloud bude účtovat 5 dolarů měsíčně (asi 150 korun), přičemž poskytne prostor až pro 35 hodin Full HD videa či 62,5 tisíc 12Mpx fotografií.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. chápu to správně, že k tomu dronu si ještě musím koupit go pro hero kameru, tam v základu není žádná?

 2. Michal (neregistrovaný)

  Pekne, ale mohli by se i zamerit na to sve GoPro Studio, to je poradny bordel ten software…

 3. honza (neregistrovaný)

  není možné použí kameru gopro 3+ black edition?
  díky

 4. dolet 1km, 20 minut ve vzduchu, za 23 tis? a ještě k tomu kameru? sranda??
  za ty peníze se dá koupil Phantom 3 Adv, s dvojnásobným doletem, kamerou, výška 500m…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).