Domů » Bleskovky » Google vyšel vstříc vývojářům, dal jim nástroje pro lepší monetizaci aplikací

Google vyšel vstříc vývojářům, dal jim nástroje pro lepší monetizaci aplikací

Operační systém Android je sice nejrozšířenější mobilní systém na světě, pokud ale dojde na zisky vývojářů aplikací, není to žádná sláva. Lidé si zkrátka zvykli, že spousta aplikací a alternativ je zdarma, a nezanedbatelné je také pirátství. Google nicméně přichází vývojářům na pomoc. V rámci nových způsobů monetizace mohou vývojáři do aplikací umisťovat například krátká videa, která neplatícím uživatelům přinesou benefit v podobě například předmětu do hry, výměnou za jejich čas.

Reklamy v podobě videí v aplikacích nejsou nic nového a rozhodně se nejedná o nic příjemného. Nicméně možnost video dobrovolně shlédnout a za odměnu tak něco získat, to je pro uživatele už trochu pozitivnější motivace. Pakliže vývojáři zapracují reklamy do svých počinů citlivě, mohli by se snadno dočkat vyšších zisků.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments