Domů » Bleskovky » Google vyšel vstříc vývojářům, dal jim nástroje pro lepší monetizaci aplikací

Google vyšel vstříc vývojářům, dal jim nástroje pro lepší monetizaci aplikací

Operační systém Android je sice nejrozšířenější mobilní systém na světě, pokud ale dojde na zisky vývojářů aplikací, není to žádná sláva. Lidé si zkrátka zvykli, že spousta aplikací a alternativ je zdarma, a nezanedbatelné je také pirátství. Google nicméně přichází vývojářům na pomoc. V rámci nových způsobů monetizace mohou vývojáři do aplikací umisťovat například krátká videa, která neplatícím uživatelům přinesou benefit v podobě například předmětu do hry, výměnou za jejich čas.

Reklamy v podobě videí v aplikacích nejsou nic nového a rozhodně se nejedná o nic příjemného. Nicméně možnost video dobrovolně shlédnout a za odměnu tak něco získat, to je pro uživatele už trochu pozitivnější motivace. Pakliže vývojáři zapracují reklamy do svých počinů citlivě, mohli by se snadno dočkat vyšších zisků.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Však tohle už je součástí her roky. Koukni na reklamu a dostaneš 2x větší odměnu za konec mise… koukni na reklamu a dostaneš 40 prémiových drahokamů…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).