Domů » Bleskovky » Google vyměnil revolver za vodní pistolku, Facebook bude brzy následovat

Google vyměnil revolver za vodní pistolku, Facebook bude brzy následovat

Emoji je nepřeberné množství a stále přibývají další. Občas se také mění jejich podoba, což je i případ pistole – emoji, která má například v americkém kontextu trochu kontroverzní význam. I z toho důvodu se velké technologické společnosti rozhodly, že nahradí revolver něčím méně nebezpečným, konkrétně vodní pistolkou.

Apple pistoli vyřadil už před 2 roky

Jako první změnu uvedl v praxi Apple, který revolver vyřadil už v roce 2016. Následovaly společnosti jako Twitter nebo Samsung. Nyní se k ostatním přidává také Google, který v oficiálním prohlášení tento krok zdůvodnil tak, „aby minimalizoval meziplatformní zmatky.“ Ke Googlu se podle spekulací brzy přidá také Facebook a další technologické společnosti, které podobné ikonky nabízejí.

Původní podoba ikonky vs. nová s vodním zásobníkem :-)
Původní podoba ikonky vs. nová s vodním zásobníkem :-)
Takhle se vyvíjela emotikonka pistole u jednotlivých společností
Takhle se vyvíjela emotikonka pistole u jednotlivých společností

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

10 komentářů

 1. Je to drobný krok, ale i ten přispěje k naší lepší budoucnosti.
  Další bude, že slovo pistole bude zakázáno vyslovit.

 2. Svet se asi zblaznil. Obrazek pistole je problem ale animovane hovinko je trendy.

  • S nástupem prvního iPhone jsem si uvědomil, že svět, co se týče inteligence, se řítí do neskutečných sr*ček… a skoro každý den vidím kolem sebe spoustu důkazů, kterým se už nějak ani nemůžu smát…

  • Spojení neobvyklé, ale s obsahem souhlas.

 3. Dobrá trapošina :D už zostava len Microsoft.

 4. Twitter nemá vodní pistolku, ale lepící pistoli ????

  Ab je neskutečně, jak se neustále kopíruje ten Apl…eh, jistá firma. Do roku 2016 ani jedna zelená pistole, Ale potom….????????????

  • no jo, jenom jdou vstric takovym jablecnym oslintavacum jako uni, kteri jsou odkazani jenom na cinsky bazarovy vyber.

 5. Mne sa paci ze Microsoft ide proti prudu pred tym mal relativne v pohode blaster ktory je pre mna v kontexte asi to iste ako vodna pistol :D ale zmenil to na realu zbran dobre ty :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).