Domů » Bleskovky » Google vylepší svůj obchod s aplikacemi pro Android. Využijete k tomu YouTube

Google vylepší svůj obchod s aplikacemi pro Android. Využijete k tomu YouTube

Obchod Play je nekonečná studnice aplikací a her, naopak YouTube je zase plný herních videí. Jelikož obě služby patří Google, přichází poměrně logický krok – obě služby spolu sblížit.

google play

Jak zjistil jeden z čtenářů serveru AndroidPolice, do popisu her v obchodě Play se dostane nový odkaz nazvaný „sledujte, jak ostatní hrají“ obsahující několik videí přímo z prohlížené hry. Nebude se přitom jednat o videa od tvůrce hry, ale o populární videa od uživatelů YouTube.

play

Zatím nevíme, zda se budou videa pouštět přímo v obchodě, nebo budou pouze odkazovat do aplikace YouTube. Zatím se jedná pouze o experimentální funkci v rámci A/B testu, termín nasazení je zatím neznámý. Je také možné, že v budoucnu Google nabídne opačnou cestu – tedy z herního videa odkaz přímo na hru do svého obchodu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. vítána změna, hlavně u her ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).