Domů » Bleskovky » Google v nových zařízeních z edice Play odstranil Galerii a nahradil ji správcem z Google+

Google v nových zařízeních z edice Play odstranil Galerii a nahradil ji správcem z Google+

Od doby, kdy Google představil sociální síť Google+, pracuje na její integraci do všech svých služeb. Samotná sociální síť je svým způsobem klonem Facebooku, který se jako první stal vážným konkurentem Googlu na poli internetové reklamy. YouTube, Android, Google Drive – nic nedokázalo uniknout Google+. Další obětí se stala aplikace Galerie v Androidu. Když si koupíte jedno z nových zařízení v edici Google Play (Sony Xperia Z Ultra, LG G Pad 8,3), budete si muset standardně vystačit na procházení obrázků pouze s aplikací Google+ pro správu fotografií (česky v telefonech označena jako Google Fotky).

 

Aplikace se vás snaží motivovat k ukládání fotografií do Google+ a využívat jeho další služby pro správu. Většiny uživatelů se to zatím netýká, jelikož telefony s upraveným systémem od výrobce mají vlastní galerii, což se pravděpodobně měnit nebude. Na druhou stranu, Google může přes služby Play distribuovat vlastní aplikaci pro správu fotografií do velké části zařízení s Androidem a snažit se ji vnutit podobně jako komunikační službu Hangouts.

Je proto Google špatný? Není, dělá jen to, co se stalo běžným postupem v  odvětví. Apple také chce, abyste užívali iCloud, Microsoft preferuje SkyDrive, Amazon tlačí S3 a Sony nabízí Photo Unlimited; všichni mají vlastní služby, které vám stíží přechod ke konkurenci.

David Podzimek

Subscribe
Upozornit na
guest
60 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments