Domů » Bleskovky » Google u některých dotazů přestane zobrazovat výsledky, odpoví vám sám

Google u některých dotazů přestane zobrazovat výsledky, odpoví vám sám

Vyhledávač Google už nebude ve všech případech tak docela vyhledávač. S trochou nadsázky tak lze shrnout novinku, kterou již část uživatelů může vyzkoušet na vlastní kůži.

Již poměrně dlouho při zadávání určitých dotazů Google kromě výsledků zobrazuje své info rámečky, v nichž se zobrazuje například počasí, převod měn, nebo výsledek matematického příkladu. Nyní však u dotazů tohoto typu bude zobrazovat pouze tento rámeček, odkazy zmizí.

Důvod k panice není

Google již tuto novinku potvrdil a upřesnil, že tak bude činit pouze v případech, kde si je „extrémně jist“, že zobrazená informace bude správná a relevantní. Samozřejmě to ale neznamená, že byste přišli o možnost zobrazit si související výsledky vyhledávání. Akorát v těchto případech budete muset kliknout na tlačítko „načíst všechny výsledky“.

Novinka vychází z toho, že v případě vyhledávání jako „čas New York“ nebo „90 USD“ naprostou většinu uživatelů zajímá skutečně pouze aktuální čas v New Yorku, popřípadě převod dolarů na koruny. Zobrazovat výsledky webů třetích stran je tedy poněkud nadbytečné a zbytečně to prodlužuje dobu nutnou k vyhledávání. Absence odkazů by také měla snížit datovou náročnost.

Změněná podoba vyhledávání byla testována na malém vzorku uživatelů již v březnu a zjevně se osvědčila, neboť ji Google nyní uvolňuje plošně.

Popisované změny se týkají pouze mobilní verze, v desktopové variantě vyhledávání se zatím nic podobného neplánuje. Změnu zatím nepocítí všichni uživatelé, Google ji uvolňuje postupně a průběžně dochází také ke zlepšování.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments