Google to s rozšířenou realitou nevzdává, údajně chystá nové brýle

google glass

Brýle Google Glass, které využívaly rozšířenou realitu, byly ve své době revolučním produktem. Bohužel se ale nedostaly do masové produkce a nedočkaly se ani nástupce, což je rozhodně škoda. Podle serveru The Verge se ale Google neúspěchem nenechal odradit a plánuje se do vytvoření brýlí pro rozšířenou realitu pustit znovu.

google glass 1
Brýle Glass se nakonec neprosadily, přesto to Google zkouší znovu

Pod kódovým označením Project Iris se údajně skrývá zařízení připomínající lyžařské brýle, které mají sloužit pro zobrazení rozšířené reality s pomocí dvou kamer. Ty mají zachycovat okolní prostředí a promítat je zpět nositeli, ovšem už obohacené o další informace. Jednou z předností má být absence nutnosti připojení k externímu zdroji energie. O výpočetní výkon se má starat vlastní čipset od Googlu a softwarovou stránku v současné době zajišťuje Android, byť podle některých indicií bude ve finální verzi řešení na míru.

Brýle pro rozšířenou realitu od Googlu podléhají vysokému utajení

O projektu se zmínili dva nejmenovaní zaměstnanci, kteří na projektu pracují v oblasti San Francisca. Celý tým údajně čítá okolo 300 lidí, kteří jsou vázáni smlouvami o mlčenlivosti. Projekt vede Clay Bavor, který se zodpovídá přímo generálnímu řediteli Sundaru Pichaiovi a má zároveň na starosti Project Starline, což je ve své podstatě videochat s extrémně vysokým rozlišením.

Project Glass: One day...

Google nicméně všechny informace pečlivě střeží, takže žádné zásadní detaily se serveru The Verge odhalit nepodařilo. Gigant z Mountain View údajně plánuje představení brýlí pro rozšířenou realitu už v roce 2024.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku