Domů » Bleskovky » Se Street View můžete nově vystoupat na Mont Blanc nebo navštívit kousek miniaturního světa

Se Street View můžete nově vystoupat na Mont Blanc nebo navštívit kousek miniaturního světa

S Google Street View už se můžeme podívat na spoustu známých míst na světě. Kromě měst v poslední době přibývají také přírodní úkazy. Mimo Mount Everestu a téměř kolmé stěny hory El Capitan je nyní dostupný i další skalní masiv – Mont Blanc.

Tým s technikou se vydal k vrcholu za doprovodu Kiliana Jorneta, který je držitelem rekordu za nejrychlejší výstup a sestup této 4809 metrů vysoké hory; obě trasy zvládl dohromady za 4 hodiny a 57 minut. Kromě toho se expedice zúčastnili i Ueli Steck, Patrick Gabarrou a Laetitia Roux, kteří jsou v oblasti horolezectví také ostřílenými profesionály.

Mimo nejvyšší horu Alp Google nafotil i opak – miniaturu populární železnice Miniatur Wunderland v Hamburgu. Kamera byla připevněna na malý vláček, který objel celý model a nafotil 360° fotografie, které si nyní můžete prohlédnout. Miniatur Wunderland detailně zachycuje švýcarské Alpy, Las Vegas i Grand Canyon.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments