Sledujte nás na YouTube

Projekt Meter od Googlu: Nápadité živé tapety, které umí zobrazit řadu užitečných informací

Živé tapety většinou slouží jako oživení pozadí hlavní obrazovky telefonu a nemají žádnou výpovědní hodnotu. Zpříjemní však používání zařízení, na druhou stranu si svou daň vyberou na kratší výdrži baterie.

 

Google nyní v rámci Creative Lab vypustil živé tapety Meter pro Android, které vám mohou relativně zábavnou formou prozradit pár věcí o vašem telefonu, konkrétně sílu WiFi připojení, stav nabití baterie a počet notifikací. K zobrazení informací jsou použity geometrické útvary – kruh, trojúhelník a čtverec, které jsou „naplněny“ tekutinou; ta se v nich při nahnutí telefonu přelévá a dovoluje tedy určitou interakci. K přepnutí obrazců je nutné vypnout a zapnout displej, poté se pozadí změní.

Pokud vás živé pozadí zaujalo, můžete si aplikaci stáhnout z obchodu Play zde. Jelikož se jedná o projekt v rámci Google Experiments, je možné, že z nabídky obchodu bez varování zmizí, s jejím případným stažením tedy nedoporučujeme příliš otálet.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Jeden komentář

  1. boriceek (neregistrovaný)

    Ihned po startu padá, takže pro mě nefunkční, ale určitě zajímavý nápad

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *