Domů » Bleskovky » Projekt Meter od Googlu: Nápadité živé tapety, které umí zobrazit řadu užitečných informací

Projekt Meter od Googlu: Nápadité živé tapety, které umí zobrazit řadu užitečných informací

Živé tapety většinou slouží jako oživení pozadí hlavní obrazovky telefonu a nemají žádnou výpovědní hodnotu. Zpříjemní však používání zařízení, na druhou stranu si svou daň vyberou na kratší výdrži baterie.

 

Google nyní v rámci Creative Lab vypustil živé tapety Meter pro Android, které vám mohou relativně zábavnou formou prozradit pár věcí o vašem telefonu, konkrétně sílu WiFi připojení, stav nabití baterie a počet notifikací. K zobrazení informací jsou použity geometrické útvary – kruh, trojúhelník a čtverec, které jsou „naplněny“ tekutinou; ta se v nich při nahnutí telefonu přelévá a dovoluje tedy určitou interakci. K přepnutí obrazců je nutné vypnout a zapnout displej, poté se pozadí změní.

Pokud vás živé pozadí zaujalo, můžete si aplikaci stáhnout z obchodu Play zde. Jelikož se jedná o projekt v rámci Google Experiments, je možné, že z nabídky obchodu bez varování zmizí, s jejím případným stažením tedy nedoporučujeme příliš otálet.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Jeden komentář

  1. boriceek (neregistrovaný)

    Ihned po startu padá, takže pro mě nefunkční, ale určitě zajímavý nápad

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *