Domů » Bleskovky » Projekt Meter od Googlu: Nápadité živé tapety, které umí zobrazit řadu užitečných informací

Projekt Meter od Googlu: Nápadité živé tapety, které umí zobrazit řadu užitečných informací

Živé tapety většinou slouží jako oživení pozadí hlavní obrazovky telefonu a nemají žádnou výpovědní hodnotu. Zpříjemní však používání zařízení, na druhou stranu si svou daň vyberou na kratší výdrži baterie.

 

Google nyní v rámci Creative Lab vypustil živé tapety Meter pro Android, které vám mohou relativně zábavnou formou prozradit pár věcí o vašem telefonu, konkrétně sílu WiFi připojení, stav nabití baterie a počet notifikací. K zobrazení informací jsou použity geometrické útvary – kruh, trojúhelník a čtverec, které jsou „naplněny“ tekutinou; ta se v nich při nahnutí telefonu přelévá a dovoluje tedy určitou interakci. K přepnutí obrazců je nutné vypnout a zapnout displej, poté se pozadí změní.

METER - An Android Experiment

Pokud vás živé pozadí zaujalo, můžete si aplikaci stáhnout z obchodu Play zde. Jelikož se jedná o projekt v rámci Google Experiments, je možné, že z nabídky obchodu bez varování zmizí, s jejím případným stažením tedy nedoporučujeme příliš otálet.

David Preiss

Diskuze k článku

  1. boriceek (neregistrovaný)

    Ihned po startu padá, takže pro mě nefunkční, ale určitě zajímavý nápad

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).