Domů » Bleskovky » Google přináší podrobnější data o restauracích, vyhnete se dlouhému čekání

Google přináší podrobnější data o restauracích, vyhnete se dlouhému čekání

V případě, že hledáte na internetu informace o restauracích či provozovnách, existuje poměrně velká šance, že se obrátíte na vyhledávač Google. Není divu, služba americké společnosti Alphabet by jen těžko hledala konkurenci. V současnosti vám prozradí otevírací dobu provozoven i obvyklou vytíženost, abyste se mohli vyhnout velkým frontám. Brzy již přibyde i další informace, která usnadní návštěvy restaurací.

Nová funkce bude na základě anonymních dat získaných od uživatelů informovat o tom, jak dlouho budete v restauraci čekat na objednávku. Na základě odhadu se pak může uživatel rozhodnout, kdy a zda podnik navštíví. Novinka je již postupně implementována do vyhledávače a nabídne informace o zhruba milionu restaurací na celém světě, toto číslo by se však mělo rychle zvyšovat. Brzy by se také měla novinka dostat přímo do Map Google a přinést i infomace o čekacích dobách v prodejnách potravin.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Diskuze k článku

  1. Už štvrtok som to skúsil :D a stala sa mi zaujimava vec.
    Google pisal že je nulové čakanie, a pizzu mi hned donesú.
    Ale keď som tam zavolal tak mi povedali že hodinu a pol budem čakať..
    Po 30 minutach mi zvonil típek na dverách že hotovo.

    Od dnes verím tejto srande viac, ako samotnému kuchárovi :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).