Domů » Bleskovky » Google představil nový feed, přináší lepší možnosti přizpůsobení

Google představil nový feed, přináší lepší možnosti přizpůsobení

Google představil aktualizovaný feed v mobilní aplikaci Google, který by vám měl pomoci mnohem snadněji získávat informace a zůstat v kontaktu s děním, které vás zajímá, i když zrovna nic konkrétního nehledáte.

Informace na míru

Od prosincového představení nového feedu Google zapracoval na strojovém učení, takže nově uvidíte také karty se sportovními výsledky, hlavními zprávami, zajímavými videi, novou hudbou, články aj. Feed už také nově nebude vycházet jen z historie vašeho vyhledávání na Googlu, ale vezme v potaz i trendy z vašeho okolí a celého světa. Čím častěji budete Google používat, tím lepší váš feed podle tvrzení Googlu bude.

Feed bude nyní také odrážet různou intenzitu vašich zájmů – pokud jste například nadšenec do fotografování a také se trochu zajímáte o fitness, uvidíte ve vašem feedu více obsahu o fotografování než o fitness. Když náhodou spatříte něco, co není úplně váš šálek kávy, můžete snadno dané téma přestat sledovat. Stačí jen kliknout na danou kartu ve feedu nebo navštívit stránku s nastavením.

Sledujte své oblíbence

Feed je možné přizpůsobit i manuálně. U určitého typu výsledků vyhledávání, jako jsou filmy, sportovní týmy, oblíbené kapely či zpěváci, známé osobnosti a další, najdete nové tlačítko „sledovat“. Stačí na něj kliknout a aktualizace a články týkající se tohoto tématu se vám budou zobrazovat ve vašem feedu.

Širší kontext a detailnější informace

Abyste měli k dispozici informace z různých úhlů pohledu, mohou zprávy pocházet z různých zdrojů a budou je doplňovat další související informace a texty. A pokud to bude možné, budete mít také možnost ověřit si fakta a získat další relevantní informace, abyste si mohli udělat o daném tématu ve vašem feedu komplexní představu.

Aktualizovaný feed je k dispozici v aplikaci Google pro Android (včetně Pixel Launcheru) a iOS. Služba je od úterý dostupná ve Spojených státech, v dalších zemích včetně ČR pak přijde během několika příštích týdnů.

Google
Cena: zdarma
‎Google
‎Google
Autor: Google LLC
Cena: zdarma
Pixel Launcher
Pixel Launcher
Autor: Google LLC
Cena: zdarma

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Diskuze k článku

  1. Každé zlepšení a zdokonalení již tak výborného, jakožto častý uživatel google služeb a aplikací vítám.
    Dle mého názoru jsou služby od google na velmi vysoké urovni a jde o to nejlepší na co běžný smrtelník/uživatel dosáhne a je mu dáno k používání.
    Užitečné funkce mapy,google karty adalší, časté aktualizace, i na průměrném hw běží obstojně co víc si přát.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).