Domů » Bleskovky » Google představil Fast Pair: bleskurychlé připojování sluchátek přes Bluetooth

Google představil Fast Pair: bleskurychlé připojování sluchátek přes Bluetooth

Výrobci smartphonů začínají postupně odstraňovat klasický 3,5mm jack ve snaze donutit uživatele používat buď sluchátka s koncovkou USB-C nebo sluchátka bezdrátová. Druhá jmenovaná kategorie se začíná poměrně rychle rozmáhat, a tak se Google rozhodl párování bezdrátových sluchátek s telefony se systémem Android zpříjemnit.

Nová technologie se nazývá Fast Pair a využívá starší funkci Nearby. V principu stačí sluchátka přepnutá do párovacího režimu přiblížit k telefonu, načež se na jeho displeji objeví notifikace umožňující rychlé spojení. Pokud mají sluchátka navíc doprovodnou aplikaci, dojde k otevření obchodu Google Play s nabídkou dané aplikace.

Podobně rychle fungují například sluchátka AirPods od Apple, která k rychlému párování využívají čip Apple W1. Bohužel speciální čip bude nutný i u využívání technologie Fast Pair, takže se současnými sluchátky nepochodíte, existuje pár kompatibilních modelů včetně Pixelbuds přímo Google.

Kromě nových sluchátek bude Fast Pair vyžadovat systém Android 6.0 a služby Google Play minimálně ve verzi 11.7.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).