Domů » Bleskovky » Google představil Acer Chromebase: Levný all-in-one vhodný pro virtuální konference

Google představil Acer Chromebase: Levný all-in-one vhodný pro virtuální konference

I když se Android začíná pomalu učit okennímu režimu, stále ještě není připraven na nasazení v běžných počítačích. Více práce (byť stále s mnoha ústupky) dokáže platforma Chrome OS, o níž se spekuluje, že jednou bude Androidem nahrazena. Zatím se tak neděje a Google se dokonce snaží Chrome OS nabídnout i v jiné sféře, než jsou levné Chromebooky. Společně s Acerem představil  meetingovou tabuli Chromebase.

chromebase

Jedná se v podstatě o all-in-one počítač s 24″ a Full HD displejem, který však v sobě obsahuje hardware schopný provozovat systém Chrome OS uzpůsobený pro virtuální konference. Pro ně má sloužit integrovaná HD kamera, čtveřice mikrofonů a stereoreproduktory. Výpočetní hardware bohužel zatím Google ani Acer neodhalili, pouze víme, že konektorovou výbavu zastupují tři porty USB 3.0, jeden USB 2.0, čtečka SD karet, HDMI a Bluetooth 4.0.

Systém podporuje spoustu aplikací pro vzájemnou spolupráci (Flipkart, PwC, Pinterest apod.) a má nabídnout bezpečné spojení skupiny až 25 lidí. Monitory Chromebase je možné vzdáleně spravovat a diagnostikovat problémy například s kvalitou audia či videa; rok vzdálené podpory nabízí Google pro podniky zdarma. Acer Chromebase stojí 799 dolarů (19 tisíc korun) a je stejně jako jeho dražší předchůdce Chromebox dostupný pouze ve vybraných zemích, mezi něž se Česká republika oficiálně nepočítá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Lol tak tohle by nemělo být v jedné větě se Surface HUB :) Já myslel, že apríl už byl. Tohle nemá ani jednu funkci, která dělá Surface Hub Surface Hubem.

 2. Hodně odvážný a „sjetý“ nadpis článku.

 3. Tak tady autor opravdu ujel.. tohle srovnávat se surface hubem??

 4. Jakub Karásek

  Zdravím všechny komentující. Máte pravdu, ve srovnání se Surface Hubem jsem dosti ustřelil, jedná se skutečně o dvě naprosto odlišná zařízení, jejichž společným jmenovatelem jsou pouze ony videokonference (což ale dokáže jakýkoliv jiný počítač). Bleskovku jsem tedy upravil a sypu si popel na hlavu. Hezký večer všem.

 5. Co je na tom za 19000 bez daně a přirážet levného? Za tu cenu jsou bežně All in One počítače s Windows a né taková náhražka.
  Za 3-5 tisic by to šlo v takovém cennovéˇ spektru by to mělo šanci ale za cca 25000 si to neškrtá.

  • shepii (neregistrovaný)

   Trochu off, ale je vidět o čem často píšeš, když ti autokorekce místo „přirážek“ napsala „přirážet“ :D

  • Nojo – ja často přirážím ceny ;)

 6. Martin P. (neregistrovaný)

  Označení levné je trochu v konkurenci jiných All-in-one trhochu zavádějící.

  Základ je v tom že Chrome OS mezi běžnými neodbornými uživateli tak oblíben. Naprostá většina uživatelů se rekrutovala z řad studentů díky cenně. Jenže, jak v počátku „cenou“ zasadil Chrome OS „ránu“ Windows, brzy situace se vyrovnala. A následně bylo podle statistik přístupů na web zjištěno že většinu Chromebooků reinstalováno na jiný OS….

  • No já jsem jednou na chromebooku něco zkoušel psát a na 3G připojení to mělo záseky.. na 4G nebo na nějaké stabilní wifi to možná pojede v cajku, ale jinak je to nepoužitelné..
   Takže se ani nedivím

 7. Jakub (neregistrovaný)

  Proč mi to vzhledově připomíná iMac?

  • Asi současná technologie neumožňuje držák monitoru jinak, než zahnutou Al plochou nohu….
   Resp. odpověď, protože to vypadá jako iMac, některé firmy prostě umí šetřit náklady na vývoji vlastního designu.

  • shepii (neregistrovaný)

   Protože chceš, aby ti ho to připomínalo.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To Jakub (neregistrovaný) 5.4.2016 v 10:51:… Tak svádí to k srovnání, ale iMac neměl a nemá tu perforovanou lištu, pod kterou sou u Aceru repráky.

   Druhá věc je že iMac má integrovaný zdroj. tenhle Chrome desktop má zvlášť „notebookový“ zdroj.

   Další iMac neměl a nemá dotekový display, ale to už je věc která není vidět.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).