Domů » Bleskovky » Google představil Acer Chromebase: Levný all-in-one vhodný pro virtuální konference

Google představil Acer Chromebase: Levný all-in-one vhodný pro virtuální konference

I když se Android začíná pomalu učit okennímu režimu, stále ještě není připraven na nasazení v běžných počítačích. Více práce (byť stále s mnoha ústupky) dokáže platforma Chrome OS, o níž se spekuluje, že jednou bude Androidem nahrazena. Zatím se tak neděje a Google se dokonce snaží Chrome OS nabídnout i v jiné sféře, než jsou levné Chromebooky. Společně s Acerem představil  meetingovou tabuli Chromebase.

chromebase

Jedná se v podstatě o all-in-one počítač s 24″ a Full HD displejem, který však v sobě obsahuje hardware schopný provozovat systém Chrome OS uzpůsobený pro virtuální konference. Pro ně má sloužit integrovaná HD kamera, čtveřice mikrofonů a stereoreproduktory. Výpočetní hardware bohužel zatím Google ani Acer neodhalili, pouze víme, že konektorovou výbavu zastupují tři porty USB 3.0, jeden USB 2.0, čtečka SD karet, HDMI a Bluetooth 4.0.

Systém podporuje spoustu aplikací pro vzájemnou spolupráci (Flipkart, PwC, Pinterest apod.) a má nabídnout bezpečné spojení skupiny až 25 lidí. Monitory Chromebase je možné vzdáleně spravovat a diagnostikovat problémy například s kvalitou audia či videa; rok vzdálené podpory nabízí Google pro podniky zdarma. Acer Chromebase stojí 799 dolarů (19 tisíc korun) a je stejně jako jeho dražší předchůdce Chromebox dostupný pouze ve vybraných zemích, mezi něž se Česká republika oficiálně nepočítá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments