Domů » Bleskovky » Google přebírá inženýry Applu: vlastní chipset na obzoru?

Google přebírá inženýry Applu: vlastní chipset na obzoru?

Google již delší dobu aktivně přetahuje inženýry a hardwarové vývojáře z Applu, nejnovějším přírůstkem je John Bruno, který v Applu pět let pracoval na vývoji nových čipů. Bruno, jenž v minulosti pracoval i pro AMD, ale není jediná cenná posila týmu. Před několika měsíci do Googlu přešel také Manu Galati, další „prominentní“ návrhář čipů Applu stojící za řadou „A“, v současné době manažer vývoje v Googlu.

Rick Osterloh, viceprezident hardwarové divize Googlu a spoluzakladatelka HTC Cher Wang

Vše tedy nasvědčuje tomu, že Google se chce začít silněji orientovat na vývoj vlastního hardwaru, zejména pak svých smartphonů Pixelů. Poté, co nedávno koupil část HTC a získal tým zhruba 2 000 lidí, tak nyní bude mít kapacity i pro vývoj vlastních chipsetů.

Hardware optimalizovaný přímo pro nasazení v přístrojích Googlu bude logicky moci nabídnout lepší efektivitu a případně nějaké speciální funkce navíc, což z Pixelů udělá ještě větší konkurenci pro iPhony. Apple totiž tradičně těží ze skvělé spolupráce vlastního softwaru a hardwaru.

Kdy uvidíme první vlastní procesor od Googlu není jasné, ale některé zprávy naznačují, že by to mohlo být již velmi brzy, možná i v následujících Pixelech.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

15 komentářů

 1. Že by se směřovali tak co Apple aby měli současnou platformu a nadcházející více pod kontrolou?
  AbdroidONE a koupě části HTC lecos naznačuje.

  • adroprdista první

   pri androprde sa zadýcha aj A12
   tomu nepomože už ani svecena voda

  • Mě neskutečně vadí jedna věc. Android je OS vytvořený vyloženě primárně jako nástroj k šíření reklamy a sběru jakýchkoliv informací o uživateli, nikoliv jako produkt IT společnosti. Kdyby nebyl android postavený jen na těchhle pilířích, tak okamžitě běžím do obchodu nějaký koupit.

  • AOSP ti zrejme nic nerika. Boze muj, ty zas jedes rudolfe. Chlape, aspon si nastuduj zaklady, at nejsi furt za blbce.

  • Na ROMky a přehrávání softwaru fakt nemám čas ani náladu, brepto.

  • Zase nepochopil. To po tobe nikdo ani nechce. Ostatne ty, s tvou intelektulani vybavou, bys to ani nezvladl.
   Ja reagoval na ten nesmysl, ze je Android vytvoreneny primarne k sireni reklamy. Nastuduj co je AOSP Rudolfe, gratuluji, aspirujes tady na druhou pircku nejvetsiho trouby, hned po unim.

 2. Nj…..nikdy jsi ho v ruce neměl viď co dál za moudro?

 3. Vem si do ruky něco jiného místo telefonu a bez si hrát, tohle je klasické zasira.i diskuze, umi to tady výborné jeden clen

 4. BRudolph
  No je to tak, to s tebou souhlasím, buď to přijmes a při aktivaci telefonu či používání čehokoliv včetně úprav podminek co mi obcas skáčou na domkvskem google.cz když se přihlásim a nebo jdeš jinam…..tedy k iOS jinak.to už dneska nejde.
  I ty suprově mobilní wokna s krásnou dvouletou podporou ještě, jsou k ničemu……není HW jaksi a z toho mála co zbývá není co….dobře 950/950Xl je zázrak sehnat nové.
  Apple je na tom trochu lépe ale příliš si to nemaluje náružovo….budou to mít podobně jen to není tak proflakle jako u Google..
  Oni těžce rejzuji na samotném iPhonu, uzavřenosti ekosystému, svázání kouoenymi aplikacemi za nemale peníze a z reklamy maji jistě také něco málo.
  Google se však tímhle nijak netají a používáme ho všichni denně aniž o tom víme zahlcuje většinu internet u,tak to zkrátka je takový Skynet už viz terminator.
  Je ale fakt že v počátcích u 1-3 verzi droidů, to nebylo tak výrazně alespoň ne viditelné

 5. Zajímavé, 5 let u AMD, 5 let u Applu, teď u Googlu, to musí být loajální a charakterní chlapík :-)

  • 5 let je v teto branzi docela hodne – obvykle to byvaji 3-4 roky. A ze lide ve stejnem oboru prechazeji do konkurencnich firem je take naprosto normalni a bezne.

 6. I v jakémkoliv jiném, fluktuace je dnes běžnou věcí, přetáhli ho nabídli výhody,lepší podmínky,třeba blíž domu,firemní auto, podporu nějakou, lepší plat, kdo by odolal??

 7. Marek Studnicka

  Přesně tak-lepší plat,lepší podmínky,benefity a jistá možnost lepší seberealizace v Nové firmě,než v té původní-to je dneska běžné.A asi jim Google nabídl to,co jim u Applu chybělo,ale to je dnes běžné.

 8. V Apple bude disciplína jak řemen, v Google patrně také ale zase trochu jinak a třeba i volnější…. šel priste za lepším ať už podmínky nebo plat, který má i tak velmi dobrý

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).