Domů » Bleskovky » Google přebírá inženýry Applu: vlastní chipset na obzoru?

Google přebírá inženýry Applu: vlastní chipset na obzoru?

Google již delší dobu aktivně přetahuje inženýry a hardwarové vývojáře z Applu, nejnovějším přírůstkem je John Bruno, který v Applu pět let pracoval na vývoji nových čipů. Bruno, jenž v minulosti pracoval i pro AMD, ale není jediná cenná posila týmu. Před několika měsíci do Googlu přešel také Manu Galati, další „prominentní“ návrhář čipů Applu stojící za řadou „A“, v současné době manažer vývoje v Googlu.

Rick Osterloh, viceprezident hardwarové divize Googlu a spoluzakladatelka HTC Cher Wang

Vše tedy nasvědčuje tomu, že Google se chce začít silněji orientovat na vývoj vlastního hardwaru, zejména pak svých smartphonů Pixelů. Poté, co nedávno koupil část HTC a získal tým zhruba 2 000 lidí, tak nyní bude mít kapacity i pro vývoj vlastních chipsetů.

Hardware optimalizovaný přímo pro nasazení v přístrojích Googlu bude logicky moci nabídnout lepší efektivitu a případně nějaké speciální funkce navíc, což z Pixelů udělá ještě větší konkurenci pro iPhony. Apple totiž tradičně těží ze skvělé spolupráce vlastního softwaru a hardwaru.

Kdy uvidíme první vlastní procesor od Googlu není jasné, ale některé zprávy naznačují, že by to mohlo být již velmi brzy, možná i v následujících Pixelech.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tedy
Uživatel
Tedy

Že by se směřovali tak co Apple aby měli současnou platformu a nadcházející více pod kontrolou?
AbdroidONE a koupě části HTC lecos naznačuje.

adroprdista první
Anonym
adroprdista první

pri androprde sa zadýcha aj A12
tomu nepomože už ani svecena voda

Skylark
Uživatel
Skylark

Mě neskutečně vadí jedna věc. Android je OS vytvořený vyloženě primárně jako nástroj k šíření reklamy a sběru jakýchkoliv informací o uživateli, nikoliv jako produkt IT společnosti. Kdyby nebyl android postavený jen na těchhle pilířích, tak okamžitě běžím do obchodu nějaký koupit.

Bohuslav
Anonym
Bohuslav

AOSP ti zrejme nic nerika. Boze muj, ty zas jedes rudolfe. Chlape, aspon si nastuduj zaklady, at nejsi furt za blbce.

Skylark
Uživatel
Skylark

Na ROMky a přehrávání softwaru fakt nemám čas ani náladu, brepto.

Bohuslav
Anonym
Bohuslav

Zase nepochopil. To po tobe nikdo ani nechce. Ostatne ty, s tvou intelektulani vybavou, bys to ani nezvladl.
Ja reagoval na ten nesmysl, ze je Android vytvoreneny primarne k sireni reklamy. Nastuduj co je AOSP Rudolfe, gratuluji, aspirujes tady na druhou pircku nejvetsiho trouby, hned po unim.

Tedy
Uživatel
Tedy

Nj…..nikdy jsi ho v ruce neměl viď co dál za moudro?

Tedy
Uživatel
Tedy

Vem si do ruky něco jiného místo telefonu a bez si hrát, tohle je klasické zasira.i diskuze, umi to tady výborné jeden clen

Tedy
Uživatel
Tedy

BRudolph No je to tak, to s tebou souhlasím, buď to přijmes a při aktivaci telefonu či používání čehokoliv včetně úprav podminek co mi obcas skáčou na domkvskem google.cz když se přihlásim a nebo jdeš jinam…..tedy k iOS jinak.to už dneska nejde. I ty suprově mobilní wokna s krásnou dvouletou podporou ještě, jsou k ničemu……není HW jaksi a z toho mála co zbývá není co….dobře 950/950Xl je zázrak sehnat nové. Apple je na tom trochu lépe ale příliš si to nemaluje náružovo….budou to mít podobně jen to není tak proflakle jako u Google.. Oni těžce rejzuji na samotném iPhonu, uzavřenosti… Číst vice »

uni
Uživatel
uni

Apple iAd ukončil před lety

Robin
Anonym
Robin

Zajímavé, 5 let u AMD, 5 let u Applu, teď u Googlu, to musí být loajální a charakterní chlapík :-)

Bohuslav
Anonym
Bohuslav

5 let je v teto branzi docela hodne – obvykle to byvaji 3-4 roky. A ze lide ve stejnem oboru prechazeji do konkurencnich firem je take naprosto normalni a bezne.

Tedy
Uživatel
Tedy

I v jakémkoliv jiném, fluktuace je dnes běžnou věcí, přetáhli ho nabídli výhody,lepší podmínky,třeba blíž domu,firemní auto, podporu nějakou, lepší plat, kdo by odolal??

marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Přesně tak-lepší plat,lepší podmínky,benefity a jistá možnost lepší seberealizace v Nové firmě,než v té původní-to je dneska běžné.A asi jim Google nabídl to,co jim u Applu chybělo,ale to je dnes běžné.

Tedy
Uživatel
Tedy

V Apple bude disciplína jak řemen, v Google patrně také ale zase trochu jinak a třeba i volnější…. šel priste za lepším ať už podmínky nebo plat, který má i tak velmi dobrý