Domů » Bleskovky » Google přebírá inženýry Applu: vlastní chipset na obzoru?

Google přebírá inženýry Applu: vlastní chipset na obzoru?

Google již delší dobu aktivně přetahuje inženýry a hardwarové vývojáře z Applu, nejnovějším přírůstkem je John Bruno, který v Applu pět let pracoval na vývoji nových čipů. Bruno, jenž v minulosti pracoval i pro AMD, ale není jediná cenná posila týmu. Před několika měsíci do Googlu přešel také Manu Galati, další „prominentní“ návrhář čipů Applu stojící za řadou „A“, v současné době manažer vývoje v Googlu.

Rick Osterloh, viceprezident hardwarové divize Googlu a spoluzakladatelka HTC Cher Wang

Vše tedy nasvědčuje tomu, že Google se chce začít silněji orientovat na vývoj vlastního hardwaru, zejména pak svých smartphonů Pixelů. Poté, co nedávno koupil část HTC a získal tým zhruba 2 000 lidí, tak nyní bude mít kapacity i pro vývoj vlastních chipsetů.

Hardware optimalizovaný přímo pro nasazení v přístrojích Googlu bude logicky moci nabídnout lepší efektivitu a případně nějaké speciální funkce navíc, což z Pixelů udělá ještě větší konkurenci pro iPhony. Apple totiž tradičně těží ze skvělé spolupráce vlastního softwaru a hardwaru.

Kdy uvidíme první vlastní procesor od Googlu není jasné, ale některé zprávy naznačují, že by to mohlo být již velmi brzy, možná i v následujících Pixelech.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments