Domů » Bleskovky » V Google můžete žádat o práci v jakémkoli věku. Třeba i v sedmi letech

V Google můžete žádat o práci v jakémkoli věku. Třeba i v sedmi letech

Pracovat u giganta, jakým je například Google, je možná snem většiny z nás. Dost jasnou představu o své budoucí profesi má i sedmiletá Chloe Bridgewater, která teprve navštěvuje základní školu. Ta nechtěla nic podcenit a do Googlu poslala své „CV“ již nyní. Od generálního ředitele Sundara Pichaie se pak dočkala velmi zajímavé odpovědi.

google_logo

Protože je elektronická žádost v dnešní době až příliš velký mainstream, rozhodla se ji Chloe sepsat ručně.

Táta mi říkal, že u vás můžu sedět na sedacích pytlích, jezdit na skluzavkách a řídit motokáry. Mám také ráda počítače a na tabletu hraji hry. Ráda bych také pracovala v továrně na čokoládu a závodně plavala na olympiádě.

Chloe se také nebála zmínit další z dovedností, díky kterým se pro Google „hodí“. Podle její učitelky je prý dobrá ve škole, umí číst, psát a počítat, velmi se také zajímá o roboty.

Děkuji vám za přečtení mého dopisu. V životě jsem napsala pouze dva, ten druhý byl Ježíškovi.

K překvapení všech se však Chloe od Sundara dočkala poněkud zajímavé odpovědi:

Mockrát ti děkuji za tvůj dopis. Jsem rád, že máš ráda počítače a roboty a doufám, že se budeš v technologiích i nadále vzdělávat. Myslím, že pokud se budeš pilně snažit a budeš následovat své sny, tak můžeš dosáhnout čehokoli, co si jen zamaneš – od práce v Googlu, až po závodní plavání na olympiádě. Jakmile dokončíš školu, tak se budu těšit na tvou žádost o práci!

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

6 komentářů

  1. Hmmm, sedet na taskach z fazoli. Ze, pozdravuji prekladatele. Kloboucek

  2. Jo 7 ti být může ale pokud je ti víc jak 50 jsi v háji.

  3. Tak zazadat muzete v jakemkoli veku vsude:) Otazka je jestli mate sanci postoupit do dalsiho kola pokud vam neni mezi 20 a 30 let.

  4. V sedmi jsem olizoval známky na počtě :P

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).