Domů » Bleskovky » Google potěší vývojáře, sníží si svou odměnu o polovinu

Google potěší vývojáře, sníží si svou odměnu o polovinu

Ohledně poměrné části z každého předplatného, kterou si od vývojářů bere jak Apple, tak Google, panují v poslední době vášnivé debaty. Zatímco některým přijde určitá část ze zisku příliš vysoká, jiní naopak namítají, že z něčeho musejí žít i velké společnosti. Google se nicméně nyní rozhodl udělat vstřícný krok, který vývojáři jistě uvítají.

Google Obchod Play aplikace
Z peněz vybraných z předplatného zůstane více v kapsách vývojářů

Počínaje lednem příštího roku sníží Google svůj podíl z předplatných v rámci aplikací a her o polovinu, konkrétně z 30 procent na 15 procent. Ještě výhodněji na tom budou aplikace pro streamovanání hudby a elektronické knihy – u těch klesne poplatek z předplatného na 10 procent.

Google snížil svůj podíl z předplatného pro všechny vývojáře

Debata ohledně výše podílu z předplatného se objevila společně s právním sporem mezi firmami Apple a Epic Games, tvůrci hry Fortnite. Ačkoli Apple prozatím celý spor vyhrává, Google se evidentně rozhodl jít jinou cestou, což ocení především vývojáři aplikací.

Dominik Vlasák

5 komentářů

 1. Na první pohled se to může zdát jako pozitivni, ale napovídá to, že o vývoj aplikací pro android není zájem. Protože jen neúspěšný se musí podbízet cenou.

  • To je ale slušná kravina tohle co jste napsal. Prosím zjistěte si kolik aplikací Android má, kolik jich podle vašeho názoru chybí (například oproti konkurenci) a pak sem něco podobného napište znovu.

   Spíše to vypadá že s vypuštěním Pixelu 6 se Google konečně chytil za čelo a pořádně se do všeho začne angažovat takovým způsobem aby mohl konkurovat na trhu větším hráčům. A já mu fandím.

  • Puberťáku puberťáku, zalez prosimtě a nedělej mi tady ostudu. Dík.

  • menty, pises nezmysly, ako obvykle. Znizili predplatne, aby im neutekali vyvojari, kedze Android umoznuje aplikácie aj platby mimo svojho obchodu. Urcite si to dobre spocitali.

 2. Když si vzpomenu, jak na všude kdejaký jouda obhajoval 30%, že už to se chudákovi googlovi snad ani nemůže vyplatit…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).