Google Play v Rusku nefunguje. Země chystá vlastní řešení

Válka na Ukrajině uvrhla Rusko do izolace. Zemi opustila řada západních společností a přestalo zde fungovat velké množství služeb, na které byli místní občané zvyklí. Provoz v Rusku omezily i obchody s mobilními aplikacemi Apple App Store a Google Play, které jednak z nabídky vyřadily spoustu ruských aplikací a také zablokovaly přístup k placeným aplikacím. Ruská vláda se rozhodla řešit tyto komplikace po svém.

NashStore

NashStore: nový ruský obchod s aplikacemi

Ředitel ruského projektu Digital Platforms včera oznámil agentuře Reuters, že se jeho země chystá spustit vlastní obchod s aplikacemi. Bude se jmenovat NashStore (Náš obchod), najdete v něm aplikace i hry převážně od ruských vývojářů a půjde v něm platit ruskými platebními kartami Mir. Vzhledem k omezením systému iOS bude NashStore pochopitelně dostupný pouze na Androidu.

nashstore 1
Oficiální logo ruského NashStore

Ruský app store vyřeší problém s přístupem k domácím aplikacím, na druhou stranu západní tituly v něm asi k nalezení nebudou. K jeho spuštění by každopádně mělo dojít 9. května, tedy na Den vítězství, kdy se v Rusku a některých dalších zemích slaví vítězství Sovětského svazu nad nacistickým Německem ve 2. světové válce.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku