Domů » Bleskovky » Google Play Music nabízí bezplatný poslech, má to však jeden háček

Google Play Music nabízí bezplatný poslech, má to však jeden háček

Oblíbená hudební služba Google Play Music je pro uživatele v České republice a na Slovensku dostupná za měsíční poplatek, nicméně (pouze) v USA Google nově nabízí bezplatný poslech, který doplňují krátké reklamní spoty. Google tedy nabízí podobné řešení jako bezplatná verze Spotify a k tomuto kroku se s největší pravděpodobností uchýlil kvůli chystanému spuštění hudební streamovací služby Apple Music, která odstartuje už 30. června a uživatelům nabídne tříměsíční bezplatnou verzi.

Bezplatná verze Google Play Music je v USA dostupná skrze webové rozhraní a brzy se tato možnost objeví také v aplikaci pro Android a iOS. Google vám rovněž bude doporučovat nadcházející přehrávané skladby na základě vašich předchozích preferencí. Stejně tak bude k dispozici řada rádií/playlistů s nejrůznějšími typy skladeb – novinky, hudba do auta, hudba k práci, hudba ke sportování, hudba na párty, hudba k odpočinku a další.

V bezplatné verzi Google Play Music je možné hudbu poslouchat pouze online, uživatelé navíc mají na každý den omezený počet pro přeskočení (náhodně vybraných) skladeb. Příjemné je to, že i v bezplatné verzi Google hudbu streamuje s datovým tokem 320 kbps. Doufejme, že se bezplatná varianta v budoucnu rozšíří za hranice USA, i když naštěstí máme k dispozici řadu konkurenčních řešení jako například oblíbené Spotify.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

 1. Dobrý den, zaplatil jsem 100 Kč za stažení hudebního alba z nabídky Google a samozřejmě jsem předpokládal, že si budu moci toto album pouštět off-line až se mi ho bude chtít poslouchat.
  S překvapením jsem zjistil, že si skladby mohu pouštět jen přehrávačem Googlu – Play Music a to jen první měsíc – poté musím platit měsíčně 149 Kč!!! Nechci stahovat další alba a nestojím o to, abych musel každý měsíc znovu a znovu platil Googlu jen za to, že si občas poslechnu album, které jsem řádně zaplatil. Google samozřejmě nekomunikuje ani telefonicky ani na dopis. Album je „zakořeněno“ přímo do Play Music, nedají se vyextrahovat jednotlivé skladby a jediný program, který to podle mého zjištění umí je Play Music Exporter ([odkaz]), ale ten nutně vyžaduje Root mobilu a to se mi dělat nechce a ani to neumím. Dá se situace nějak řešit a dá se zrušit „předplatné“ Google Play Music prostým odinstalováním nebo nějakým způsobem, který Google samozřejmě nepopisuje konkrétně?
  Děkuji za radu, pokud nějaká je.

  • Clovece, to divne co pises. Predplatne Google Play jiz nemam, presel jsem na Spotify, ale zakoupenou hudbu mam porad moznost stahnot (volba ‚Stahnout album‘), ulozti ti cele album jako zip. Ted vyzkouseno na PC v chromu.

  • Kdybych věděl, jak na to, tak se neptám a pokud se musím ptát, tak očekávám, že na začátečnický dotaz dostanu konkrétní odpověď.
   1) Jak zrušit předplatné Google Play Music – odinstalování zřejmě nestačí
   2) Jak jsem se dočetl, tak stažená hudba je pevně uzavřena v Google Play Music a nedá se odtud vytáthnout. Jak a čím mám tedy zakoupenou hudbu stáhnout tak, abych se obešel bez Google Play Music a mohl ji přehrávat něčím jiným?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).