Sledujte nás na YouTube

Google Play Music nabízí bezplatný poslech, má to však jeden háček

Oblíbená hudební služba Google Play Music je pro uživatele v České republice a na Slovensku dostupná za měsíční poplatek, nicméně (pouze) v USA Google nově nabízí bezplatný poslech, který doplňují krátké reklamní spoty. Google tedy nabízí podobné řešení jako bezplatná verze Spotify a k tomuto kroku se s největší pravděpodobností uchýlil kvůli chystanému spuštění hudební streamovací služby Apple Music, která odstartuje už 30. června a uživatelům nabídne tříměsíční bezplatnou verzi.

Bezplatná verze Google Play Music je v USA dostupná skrze webové rozhraní a brzy se tato možnost objeví také v aplikaci pro Android a iOS. Google vám rovněž bude doporučovat nadcházející přehrávané skladby na základě vašich předchozích preferencí. Stejně tak bude k dispozici řada rádií/playlistů s nejrůznějšími typy skladeb – novinky, hudba do auta, hudba k práci, hudba ke sportování, hudba na párty, hudba k odpočinku a další.

V bezplatné verzi Google Play Music je možné hudbu poslouchat pouze online, uživatelé navíc mají na každý den omezený počet pro přeskočení (náhodně vybraných) skladeb. Příjemné je to, že i v bezplatné verzi Google hudbu streamuje s datovým tokem 320 kbps. Doufejme, že se bezplatná varianta v budoucnu rozšíří za hranice USA, i když naštěstí máme k dispozici řadu konkurenčních řešení jako například oblíbené Spotify.

Michal Javůrek

Nadšený fanoušek chytrých telefonů, počítačů a automobilů. Lyžař, běžec, plavec a náruživý biker, za každého počasí. Fanoušek metalu, který nepohrdne sklenkou dobrého vína u kvalitního filmu.

Napsat komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *