Domů » Bleskovky » Google Play Music nově nabízí možnost ukládat skladby na paměťovou kartu

Google Play Music nově nabízí možnost ukládat skladby na paměťovou kartu

Naše malé kapesní počítače sice umožňují stahovat filmy a hudbu vysokou rychlostí, ale většina uživatelů si nemůže dovolit využívat tyto služby naplno. Buď jsou limitováni kvalitou připojení, nebo jsou služby jednoduše příliš drahé. V takovém případě je užitečnost online služeb pro poslech hudby výrazně nižší.

Služby jako Spotify, Rdio a Google Play Music nabízí možnost uložit skladby do mobilního zařízení; nemusíte tak čerpat drahocenná data pro poslech oblíbeného interpreta. Pokud se ovšem podíváme na nabídku telefonů, řada z nich má interní kapacitu paměti 8 GB nebo dokonce ještě méně.

 

Logickým řešením je ukládání hudby na paměťovou kartu, ale to už většina služeb umožňuje. Připadně eixstují různé neoficiální cesty. Teď serozhodl přidat i Google a do nejnovější aktualizace aplikace Play Music (Hudba Play) podporu pro ukládání skladeb na paměťové karty namísto často limitované interní paměti. 

Odkaz na Google Play

David Podzimek

7 komentářů

 1. Cože, to je něco extra, že si mohu hudbu dát na kartu? Pane bože, tohle mám za std. už hromadu let… „Vývoj“:-/

  • Tak jestli pak Iphone uloží na kartu nejakou hudbu? Ahá, ono Iphone nemá slot na kartu :/ :D

  • Na druhou stanu těch 64GB můžeš použít jak na hudbu, tak na přílohy z e-mailu, žádná nepodařená aplikace do toho nemá co kecat:-)

  • Prepáč ale musel som, inak by sa ozval niekto iný a v zlom :)

   No vzhľadom na ceny 64Gb, tak sa ľudia naučia vystačiť si s tými 16GB, prípadne 32GB.

   Ja osobne zapracem max 1GB hudby v mobile. Takže veci z nedostatkom pamäte som nikdy neriešil.

  • Standa (neregistrovaný)

   OMG, jak muze ukladani na kartu povazovat za standard nekdo, kdo samotnou kartu povazuje za zbytecnou a prekonanou? Kdyby to nepsal UNI, tak jeste pochopim, takhle mi to hlava nebere:)

 2. Spotify umí ukládat na kartu roky, Deezer to umí minimálně rok a Rdio už nějaký čas také. Všechny tyto služby používám a nemám s tím problém. Opravdu už to patří k běžnému standardu. Černý Petr je na Google, ne v zákazu nahrávacích společností.

  Davide, nejprve bych opravdu zapátral, než začnu spekulovat…

 3. jovym (neregistrovaný)

  Jen se jim to prilis nepovedlo, mam Samsung S Advance (4.1) a S4 mini (4.2), na S4 mini to funguje, na S Advance ne a přitom se aplikace aktualizovala na stejnou verzi… jo a na SONY Tablet S (4.0) to taky nefacha, nastesti chci tu hudbu v ofline poustet prave na tom S4 mini :-), kde mam 64GB SD…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).