Domů » Bleskovky » Google brzy nabídne v obchodě Play podcasty, tvůrci již nahrávají obsah

Google brzy nabídne v obchodě Play podcasty, tvůrci již nahrávají obsah

V obchodě Google Play se nabízí nepřeberné množství hudby, od rockové muziky, přes jazz, metal, až po křesťanskou hudbu a mluvené slovo. Co však uživatelům dlouhou dobu scházelo, byly podcasty, tedy zvukové záznamy, které do určité míry konkurují rádiu a mohou pokrývat jakékoliv téma – od zábavných, až po vzdělávací.

 

To by se mělo v blízké době změnit, Google totiž otevřel možnost tvůrcům nahrát audio obsah do obchodu Play. Prozatím probíhá spolupráce se zahraničními podcastery jako jsou Tim Ferriss, Earwolf, nebo třeba HBO a mnoho dalších. Možnost nahrávat obsah není, bohužel, v tuto chvíli dostupná pro české tvůrce.

 
Brzy by měly přibýt i podcasty

Google se nezmínil, kdy by služba mohla být dostupná i pro uživatele, nahrávání obsahu však značí, že bychom se k podcastům mohli dostat poměrně brzy. Doufejme, že své podcasty budou moci brzy nabídnout i čeští tvůrci.

David Preiss

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).