TOPlist

Google Pixel Tablet omylem odhalen den před oficiální premiérou

Google pixel tablet
  • Na internetu se objevily detailní parametry očekávaného tabletu Pixel
  • Představení má přijít již ve středu a prodej začne v červnu
  • Novinka bude mít 11″ displej a čip Tensor G2 

Ačkoliv Google zatím datum pro spuštění prodeje nového tabletu oficiálně neuvádí, díky japonskému Amazonu jsme se dozvěděli, že tamní obyvatelé si počkají jen do 20. června. Kromě data prodeje se ale ven dostaly také detailní informace o specifikaci i cenách.

Přesto že se původně spekulovalo o evropské ceně 600 eur, tedy asi 14 000 korun včetně daně, nakonec se v listingu objevila suma 79 800 jenů, což je asi 13 000 korun. Za tyto peníze dostanete 11″ tablet postavený na čipu Tensor G2 doplněný o 8 GB RAM paměti a až 256GB úložiště.

Google pixel tablet2

Co se týče displeje, máme se těšit na LCD panel s rozlišením 2 560 x 1 600 pixelů a svítivostí 500 nitů. Baterie má zvládnout 12 hodin přehrávání videa a počítá se také s podporou stylusů USI 2.0. Dále nesmíme zapomenout na USB-C konektor pro nabíjení, Wi-Fi 6, čtyři reproduktory a tři mikrofony. Fotografická výbava čítá 8Mpx přední fotoaparát a další 8Mpx snímač na zadní straně.

Oficiální představení je plánováno na Google I/O již 10. května. Tam se nám uniklé parametry nejspíše potvrdí. Do prodeje má jít nový tablet ve čtyřech barevných provedeních a spolu s ním se můžeme těšit také na očekávaný Pixel Fold, levnější Pixel 7A a možná i něco dalšího.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku