Domů » Bleskovky » Google Pixel 4a: takto má vypadat další hit střední třídy

Google Pixel 4a: takto má vypadat další hit střední třídy

Letošní smartphony Google Pixel 4 a 4 XL jsou poměrně rozporuplná zařízení, nelze jim však upřít mnohá pozitiva, zejména v oblasti výkonu a kvalitě fotoaparátu. I tak je nicméně nutné překousnout nějaké kompromisy, které se v dané cenové kategorii odpouštějí velmi nesnadno. Možná právě proto jsou dychtivě očekáváni nástupci modelové řady Pixel 3a, která v polovině letošního roku útočila v nižší cenové hladině, kde si svůj poměr cena/výkon snadněji obhájila.

Google Pixel 4A: 360 degree renders EXCLUSIVE

Pixel 4a: tenčí rámečky než Pixel 4

Zatím nemůžeme s jistotou tvrdit, že smartphony Google Pixel 4a a 4a XL skutečně dorazí, i když poslední neoficiální CAD rendery od @onleaks dávají poměrně velkou naději.

pixel 4a 1

Nevíme sice, jaký zdroj se stal jejich předlouhou, pokud však byl legitimní, můžeme očekávat dva smartphony s následujícími rozměry:

  • Pixel 4a – 144,2 × 69,5 × 8,2 mm
  • Pixel 4a XL – 151,3 × 70,1 × 8,2 mm

V obou případech by měly decentně narůst úhlopříčky displeje; u menšího Pixelu 4a údajně na 5,7 nebo 5,8 palců. Designér poměrně odvážně očekává, že nové Pixely dostanou ploché displeje s otvorem pro selfie kamerku v levém horním rohu; díky absenci Soli radaru tak má být čelo telefonů viditelně tenčí. I tak ale mají být okolní rámečky mírně širší než u současných top modelů.

Jednobarevná záda s jednou čočkou

Google by také měl dle všeho vsadit na jednobarevná záda, která se stanou domovem pro čtečku otisků prstů a také pro vystouplý fotomodul. I přes jeho velké rozměry v něm má být údajně usazena pouze jedna čočka a LED blesk. Je dost možné, že Google zopakuje loňský úspěch, a nasadí tentýž hlavní fotoaparát, kterým disponují vlajkové Pixely 4a a 4a XL.

pixel 4a 11

Nové Pixely 4a a 4a XL by měl pohánět čipset Qualcomm Snapdragon řady 7xx, patrně 730 nebo 765. K ruce by mu mělo být 4 nebo 6 GB RAM, vnitřní paměť pak má nabídnout skromný prostor 64 GB. Příslušnost ke střední třídě má naznačit i sluchátkový konektor, který již Google u vlajkových modelů nadobro opustil.

Pokud nové Pixely střední třídy skutečně dorazí, můžeme očekávat jejich odhalení někdy okolo vývojářské konference I/O, kterou bude Google konat patrně někdy v květnu/červnu příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Příjemné rozměry a sympatický design

    • Místo mínusu by se slušelo něco napsat ale to je moc velká námaha, to by dotyčný musel kapku přemýšlet že…

    • Zdar, já Ti mínus nedal, ale pokud by měl Pixel 4a vypadat takhle, tak za mě ne. Rozměry OK, ale nelíbí se mi průstřel, na zádech ten ošklivej fotomodul jen s jednou čočkou a uvnitř opět jen 64GB úložiště bez podpory mikroSD

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).