Domů » Bleskovky » Google Photo Sphere Camera pro pořízování 360° snímků vychází na iOS (tip na aplikaci)

Google Photo Sphere Camera pro pořízování 360° snímků vychází na iOS (tip na aplikaci)

Chcete-li tvořit na svém iPhonu nebo iPadu sférické snímky, které jsou k vidění v mapách od Google, máte nyní mnohem jednodušší možnosti než dříve. Google totiž vydal svoji aplikaci Photo Sphere Camera, která byla dosud součástí aplikace Fotoaparát Google pro Android, i pro systém iOS.

   

Její funkce jsou poplatné verzi pro Android, pohybem telefonu na sebe „lepíte“ jednotlivé snímky, dokud neobsáhnete celý prostor kolem sebe. Výsledný snímek pak tvoří jakousi kouli, z jejíhož středu se pak můžete rozhlížet do všech stran. Obrázek lze pak díky známým souřadnicím přímo sdílet na Google Mapy, kde si jej budou moci prohlédnout ostatní virtuální cestovatelé. Aplikace Photo Sphere Camera je dostupná pro majitele telefonů iPhone 4S a vyšší, stejně tak ji lze používat na tabletech iPad.

Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. asko (neregistrovaný)

    Aplikacia Photosynth mi pride lepšia, krajšia

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).