Google odpovídá na dlouholetou kritiku, jeho aplikace pro iOS čeká proměna

google apple ios iphone unsplash

Ačkoli se Apple snaží nabídnout vlastní softwarové řešení, kde je to jen možné, popularity alternativ od Googlu ani zdaleka nedosahují. Gigant z Mountain View nicméně upřednostňuje svou platformu, alespoň pokud jde o designový jazyk jeho aplikací. Z toho důvodu byl Google často terčem kritiky, že jeho aplikace příliš nezapadají do vzhledu a systému fungování iOS.

Podle hlavního inženýra v otázce implementace Google designu na iOS Jeffa Verkoeyena Apple konečně „zaplnil díry v UIKitu“, což prý usnadňuje snazší sladění designového přístupu Googlu s podobou iOS. Podle Verkoeyena tomu pomohla také postupná proměna platformy Applu a částečné opouštění některých principů.

Google iOS apps native 1
Vzhled bude více zapadat do iOS, aniž by přišel o svou ikonickou podobu

Díky vylepšenému UIKitu, který poskytuje Apple vývojářům třetích stran, bude moci Google upravit své aplikace ve stylu iOS, aniž by se přitom musel vzdát svých zavedených postupů, na které jsou uživatelé zvyklí z ostatních platforem. Na podobě a funkčnosti aplikací pro iOS Googlu velmi záleží – například widget pro Fotky Google se prvně objevil na platformě Applu, než si v srpnu našel cestu také na Android.

Autor článku blank
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku