Google Obrázky začnou v mobilní verzi zobrazovat popisky snímků

Google nedávno odstranil ze svého vyhledávání obrázků tlačítko pro přímé zobrazení fotky, čímž komunitu zrovna nepotěšil. Nyní přichází s další změnou v zobrazení výsledků vyhledávání, ovšem tentokrát k lepšímu.

Ve vyhledávání totiž nově zobrazí u každého nalezeného snímku popisek, který by měl pomoci s lepší orientací ve výsledcích. Popisek se začne zobrazovat v mobilní verzi a není jasné, jestli a kdy tato funkce zamíří i do plnohodnotné desktopové varianty Google Obrázků.

Popisek pochází z titulku stránky, z níž je daný obrázek vyjmut. Užitečnost zobrazené informace tak do značné míry závisí na tom, jak popisný název autor zvolil. Určitě se ale jedná o praktickou pomůcku, která pomůže rychleji identifikovat kontext nalezených obrázků.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

2 komentáře

  1. Míla (neregistrovaný)

    Každá změna je horší, vše rozhází, zničí fota.Android jinak by byl dobrý.Né však jeho aktualizace.Střední generace zas tak nemusí mít to, co mladí.Ale ted jsem naštvaná co v mobilu udělala aktualizace.Běžte s tím už do háje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!V mém vlastním telefonu mi ničí co mám, a složitě předělá.Není to dobré.Mám samsung a jinak by vše bylo dobré…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel