Domů » Bleskovky » Google Obrázky začnou v mobilní verzi zobrazovat popisky snímků

Google Obrázky začnou v mobilní verzi zobrazovat popisky snímků

Google nedávno odstranil ze svého vyhledávání obrázků tlačítko pro přímé zobrazení fotky, čímž komunitu zrovna nepotěšil. Nyní přichází s další změnou v zobrazení výsledků vyhledávání, ovšem tentokrát k lepšímu.

Ve vyhledávání totiž nově zobrazí u každého nalezeného snímku popisek, který by měl pomoci s lepší orientací ve výsledcích. Popisek se začne zobrazovat v mobilní verzi a není jasné, jestli a kdy tato funkce zamíří i do plnohodnotné desktopové varianty Google Obrázků.

Popisek pochází z titulku stránky, z níž je daný obrázek vyjmut. Užitečnost zobrazené informace tak do značné míry závisí na tom, jak popisný název autor zvolil. Určitě se ale jedná o praktickou pomůcku, která pomůže rychleji identifikovat kontext nalezených obrázků.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

2 komentářů

  1. Každá změna je horší, vše rozhází, zničí fota.Android jinak by byl dobrý.Né však jeho aktualizace.Střední generace zas tak nemusí mít to, co mladí.Ale ted jsem naštvaná co v mobilu udělala aktualizace.Běžte s tím už do háje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!V mém vlastním telefonu mi ničí co mám, a složitě předělá.Není to dobré.Mám samsung a jinak by vše bylo dobré…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).