Domů » Bleskovky » Google bojuje proti pirátství: odstranil tlačítko pro zobrazení obrázku

Google bojuje proti pirátství: odstranil tlačítko pro zobrazení obrázku

Vyhledávání obrázků v Googlu někdy použil asi každý. Většina z nás si tedy i pamatuje, že ještě nedávno bylo možné po zobrazení náhledu obrázku kliknout na tlačítko „Zobrazit obrázek“, které otevřelo zdrojový snímek v plné kvalitě.

To vedlo v roce 2016 fotobanku Getty Images k „nápadu“ zažalovat Google za porušování jejích autorských práv. Ve sporu argumentovala tím, že kvůli možnosti zobrazit obrázek přímo, většina lidí vůbec nezavítá na jejich stránky, kde jsou obsažené licenční podmínky.

Tlačítko pro zobrazení obrázku už budete hledat marně…

Google nyní přišel s poměrně nečekaným rozhodnutím a místo dlouhého a nákladného soudního sporu uzavřel s fotobankou Getty Images partnerství, které mu dává možnost dále zobrazovat snímky z jejich databáze výměnou za to, že pomůže lépe chránit jejich autorská práva. A prvním projevem tohoto spojenectví je odstranění zmiňovaného tlačítka pro zobrazení obrázku, zůstala pouze možnost navštívit zdrojovou stránku.

Ačkoliv je změna z hlediska obou stran sporu poměrně pochopitelná, většina uživatelů zřejmě nebude příliš nadšená.

Komunita nespěchala a přišla s doplňkem pro prohlížeč Chrome, který by měl tlačítko i s jeho funkcionalitou vrátit. Navzdory pozitivním recenzím nám však tento doplněk nefungoval, můžete zkusit, jestli budete mít větší štěstí.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments