Domů » Bleskovky » Google bojuje proti pirátství: odstranil tlačítko pro zobrazení obrázku

Google bojuje proti pirátství: odstranil tlačítko pro zobrazení obrázku

Vyhledávání obrázků v Googlu někdy použil asi každý. Většina z nás si tedy i pamatuje, že ještě nedávno bylo možné po zobrazení náhledu obrázku kliknout na tlačítko „Zobrazit obrázek“, které otevřelo zdrojový snímek v plné kvalitě.

To vedlo v roce 2016 fotobanku Getty Images k „nápadu“ zažalovat Google za porušování jejích autorských práv. Ve sporu argumentovala tím, že kvůli možnosti zobrazit obrázek přímo, většina lidí vůbec nezavítá na jejich stránky, kde jsou obsažené licenční podmínky.

Tlačítko pro zobrazení obrázku už budete hledat marně…

Google nyní přišel s poměrně nečekaným rozhodnutím a místo dlouhého a nákladného soudního sporu uzavřel s fotobankou Getty Images partnerství, které mu dává možnost dále zobrazovat snímky z jejich databáze výměnou za to, že pomůže lépe chránit jejich autorská práva. A prvním projevem tohoto spojenectví je odstranění zmiňovaného tlačítka pro zobrazení obrázku, zůstala pouze možnost navštívit zdrojovou stránku.

Ačkoliv je změna z hlediska obou stran sporu poměrně pochopitelná, většina uživatelů zřejmě nebude příliš nadšená.

Komunita nespěchala a přišla s doplňkem pro prohlížeč Chrome, který by měl tlačítko i s jeho funkcionalitou vrátit. Navzdory pozitivním recenzím nám však tento doplněk nefungoval, můžete zkusit, jestli budete mít větší štěstí.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

33 komentářů

 1. Taky jsem si všiml že tam něco Chybí to jsou parchanti já to používal hodně.

 2. Spojení Google a „proti pirátství“ se opravdu dost vylučuje..

 3. Už to vyrišeil addon v prehliadači

 4. No našťastie mňa sa to veľmi netika. Skoro vobec som to nepoužíval takže nemám problém. Boj s pirátstvom je ako boj s veternými mlynmi nekonečný a nevihratelni. Ak aj zablokujú dáku stránku okamžite ju nahradí nová. Ak postavia pred súd 1000 ľudí tak je to len kvapôčka z mora. Snažím sa kupovať si dielo a podporiť tak vývojárov ale občas sú sumy tak nezmyselné a nerozlišujú že mi máme trochu menšie platy než západné krajiny.

 5. Dolněk funguje bez problémů. :-)

 6. Ako vazne riesime toto? Addon? Pravym tlacitkom klik na nahlad obrazku a otvorit na novej karte – jedno kliknutie naviac, efekt rovnaky..

 7. Tajtrlik Nula

  To se mi moc líbí.
  Vlk se nažral a koza zůstala celá.

 8. snadná práce kliknu pravím tlačítkem dám otevřít obrázek na nové kartě a zase pravým a uložit obrázek :D
  obrázek se otevře v plné kvalitě a nemusím navštěvovat stránky webu

  • Ne neotevre, omg..
   Schvalne vyzkousej: [odkaz]..0l3j0i30k1j0i5i30k1l2j0i24k1l2j0i10i24k1j0i24k1.2519.4098.0.4260.12.12.0.0.0.0.91.809.12.12.0….0…1c.1.64.psy-ab..0.12.805…0i67k1j0i10k1j0i10i30k1j0i8i30k1.0.KdzlTsXj-Xg#imgrc=ucjZivv5qTUzjM:

  • hmm nejde jen u toho druhého obrázku co má 6550pix ale jinak to normálně jde
   třeba ne u všeho ale řešení to jisté je

  • otevře se zdroj, ale musíte dát „otevřít odkaz na nové kartě“, nikoliv „otevřít obrázek na nové kartě“ :D

  • To ale otevre zdroj, tj. to same jako „navstivit stranku“, nikoliv obrazek v plny kvalite

 9. Prechazim na Bing

  :D

  • Jako ne Bing je celkem fajn a v US opravdu podava kvalitni vysledky vcetne velmi zajimavych funkci, ovsem co MS vedw k tomu ze kaslou na lokalizace nevim

  • Nemá vyloženě špatně výsledky, ale značně méně hits….

  • Takze moze byt nieco lepsie, ale ovca jednoducho nepojde po tom, lebo inde sa pase viac ovci tak treba ist za stadom :-)

  • Ale houby. Když např. hledáš obrázek v nějakém rozlišení, prostě potřebuješ více výsledků, kde se to rozlišení může spíše vyskytovat, než v menší množině výsledků.
   Ach jo, pondělek zatím nevypadá moc optimisticky:)

  • Bing hahaha gl

 10. Htcjirka tak má tvé lumii o google službách nemůže být ani řeč

 11. A zároveň Google přidal do mobilní aplikace funkci. Která vám při pořízení screenshotu v aplikaci nabídne možnost obrázek jednoduše oříznout.????

 12. Zrovna Getty je nejvetsi špína, která jen vydělává na žalování lidí, přitom sama galerie krade. Jejich stock, kdy fotka stoji 10000 apod je naprosty nesmysl. Tuhle firmu uz mel davno nekdo poslat k zemi a snad se tak jednou i stane.
  [odkaz]

 13. Jako doplněk je super ale chybí mi ta možnost kliknout na rozlišení obrázku po kterém mi vždycky ukázal jeden a ten samí obrázek ale s různým rozlišením :(

 14. On je za za tu mrtvolu jistě rád.
  Podle něj je Google,Samsung resp android jako takový a také Apple ZLO, je to ubožák, synek jeden :D
  Miluji když mu docházejí argumenty, jak každého.oslovuje „synku“ aby si dokázal jak je moudrý a dospělý :D

 15. Také něco o Google : Google opět objevil bezpečnostní chyby v prohlížeči Microsoft Edge.

 16. Zase něco o Google :
  Google Fotky končí s podporou pro starší zařízení

  To tady nevydáte, ale spát blbost o nějaké galerii pro mrtvý systém W10něco to jo ….

 17. A co kliknout na obrazek levym tlačítkem a dát Zobrazit obrázek? Aha? Koumesové

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).