Google Now pro iOS se dočkal velké aktualizace a dohnal verzi pro Android

Google Now pro iOS dostal zásadní aktualizaci s řadou nových funkcí. Nejzásadnější změnou je podpora notifikací, které doposud v aplikace chyběly. Na Androidu jsou notifikace centrálním bodem pro Google Now, takže jejich absence na iOS snižovala užitečnost celé služby. Nemusíte tak vždy využívat vyhledávání, ale aplikace se snaží notifikovat informace, které považuje za relevantní. Například v případě naplánované schůzky telefon oznámí, že máte vyrazit a rovnou nabídne navigaci na místo jednání.

  

Přibyla také podpora hlasového ovládání, kdy po zapnutí aplikace stačí vyslovit „OK Google“. Dále zde nově nalezneme funkci upomínek, při které aplikace využije vaše aktuální místo a nastaví připomenutí na nejvhodnější dobu. Přibyly i nové karty jako jsou filmy, koncerty, informace o zakoupených letenkách a zápůjčkách automobilů. Google Now vás také upozorní, když vám jede poslední vlak domů. Nové funkce dělají iOS aplikaci téměř stejně bohatou jako je ta pro Android, ale to se brzy změní, jelikož Google již oznámil velké změny pro Androidí verzi Google Now.

-

Pro uživatele v Česku a na Slovensku stále zůstává nabídka funkcí a karet limitovaná a můžeme jen těžko odhadovat, kdy budeme mít podobné možnosti jako uživatelé ve Spojených státech.

Autor článku
David Podzimek

Kapitoly článku