Domů » Bleskovky » Google Now Launcher se loučí, v Obchodě Play je už nyní nekompatibilní

Google Now Launcher se loučí, v Obchodě Play je už nyní nekompatibilní

Softwarový gigant Google provozuje spoustu různých aplikací, což stojí nemalé peníze. Například udržet v provozuschopném stavu hned několik komunikačních protokolů je docela kumšt. Některé aplikace proto musí z kola ven, což nyní odnesla stálice na poli launcherů – Google Now Launcher.

Google oblíbený launcher provozoval už od dob Nexusu 5, který tehdy běžel na Androidu 4.4 KitKat. S rostoucím zaměřením na službu Google Assistant začal být samostatný launcher podporující karty Google Now zbytečný, proto se rozhodli v Mountain View jeho vývoj ukončit. Naštěstí jsou stále dostupné alternativy jako například Nova Launcher, Microsoft Launcher a řada dalších.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

  1. No nejsem si jistý, na kolik ty alternativy s ohledem na zmíněné Google karty jsou alternativou…????

  2. A to jste zkusili, nebo jen odněkud okopírovali? Já ho normálně v Play mám.

    • Policak: Ano, zkusili – pokud jste si ho z daného zařízení někdy stahoval, pak ho na Google Play pořád uvidíte. Pokud ale přejděte na nové, měla už by se vám objevit hláška, že zařízení není kompatibilní.

    • Tak jsem to schválně zkusil, protože u hlavního telefonu, kde jse se díval, si nejsem jistý, jestli jsem ho někdy nezkusil. Teď jsem to udělal na mobilu včera vybaleném a tlačítko Instalovat mám v Play taky. Pokud to tedy opravdu omezují, zřejmě je to spíš vázané na účet, než na konkrétní zařízení. Nebo to ještě neplatí plošně.

    • A zkusil jsem ještě jednou na mobilu uživatelky, která určitě nikdy neměla v mobilu jiný, než stock launcher. A taky ho v Play má. Takže vazba není žádná, respektive pokud ho někdo na Play má nebo nemá, nesouvisí to určitě s předchozí (ne) instalací.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).