Domů » Bleskovky » Google Mapy se dočkaly inovace, po které uživatelé dlouho volali

Google Mapy se dočkaly inovace, po které uživatelé dlouho volali

Google Mapy jsou jednou z nejpoužívanějších aplikací, a to nejen jako navigace do auta. Uživatelům umožňují psaní recenzí a hodnocení podniků, památek a zkrátka všeho, co je v nich obsaženo. K tomu je samozřejmě zapotřebí účet od Google.

google maps v mobilu
Google Mapy se dočkaly inovace, po které uživatelé dlouho volali

Konečně plná kontrola nad vlastním profilem

Poslední aktualizace Google Map konečně umožňuje uživatelům Android telefonů změnu svého jména, přidání fotografie nebo vyplnění krátkého představení (bio), ale také kompletní správu účtu, jako je třeba nastavení soukromí skrze samotnou aplikaci. Díky tomu se dají skrýt již napsané recenze, přidané fotky, hodnocení a další informace, které jsou vázané k profilu.


Doposud měli uživatelé možnost schovat pouze body Místního průvodce. V tomto případě jde o vítanou změnu, obzvlášť pro lidi, kteří si potrpí na možnosti nastavení soukromí. Samozřejmě základní údaje, jako je jméno, bio a fotka nelze skrýt.

K této novince se dostanete v aplikaci Google Mapy skrze Menu – Váš profil –  Nastavení, kde vypněte položku „Zobrazovat ve vašem profilu příspěvky“, čímž zamezíte ostatním uživatelům, aby viděli vaše příspěvky. Doufejme, že stejná možnost v dohledné době dorazí také na platformu iOS.

Patříte mezi aktivní uživatele Google Map a už jste někdy přispěli svou recenzí a hodnocením?

Martin Šlat

Milovník technologií, seriálů a fantasy literatury. Tak trochu bloger a amatérský fotograf. iOvce, která nepotřebuje mít nejnovější produkty od Applu a nehaní ostatní platformy, protože ví, že svět nejsou jen nakousnutá jablka – proto využívejte své technologie v míru.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Nofran
Anonym
Nofran

Dobrý den.Je s podivem,jak někdo může tuto aplikaci Google Mapy používat,když má tak silně světlý odstín a prakticky není vůbec vidět..Nevím,možná to neumím nastavit a tak raději používám Mapy cz a jsem spokojen…

lukki
Uživatel
lukki

Naprosto souhlasím, nejsou vidět vedlejší silnice/ulice, navíc v režimu navigování se nedá přesně ani prohlížet mapa, protože je převážně bez popisů názvu obcí. Jenže bohužel je jediná, kde se dá naplánovat alespoň deset průjezdních bodů a na počítači a pak takovou trasu jednoduše zobrazit v telefonu a s přihlédnutím k aktuální dopravě se nechat navigovat. To vše zdarma…

Dano
Anonym
Dano

Ale to zvládajú aj mapy cz… V PC pohodlne urobím trasu a hneď je v mobile. Len to treba vedieť…

lukki
Uživatel
lukki

Ale to že mohu nalakovat trasu v mapy.cz na PC samozřejmě vím, jediný co nevím je, že mapy.cz umí zohlednit dopravu (hustotu, nehody, uzavírky).

Dano
Anonym
Dano

Áno, stav dopravy nevedia veru…

lukki
Uživatel
lukki

A bez dopravy se ale vážně v ČR během letní sezóny (spíš během žádné sezóny) nedá jezdit, takže já jezdím delší přesuny s Google map a dohledání adresy dost často prepnu na mapy.cz, protože v tom jsou TOP. Jakmile budou mít mapy.cz dopravu, tak Google mapy nebudu potřebovat.

jklejna58
Uživatel
jklejna58

Nejen odstín. Offline mapy taky nic moc. Mapy.cz nemaji chybu.

Ignác Čuníček
Anonym
Ignác Čuníček

Nastavení soukromí? Oni jsou lidé, co si tam napíšou své skutečné jméno a příjmení a nemají tam napsáno něco na způsob „Ignác Čuníček“? :D