Domů » Bleskovky » Google Mapy pro iOS hned tak nebudou, dočkat bychom se mohli až ke konci roku

Google Mapy pro iOS hned tak nebudou, dočkat bychom se mohli až ke konci roku

S novým updatem na iOS 6 Apple přišel i s vlastní aplikací Mapy. Ty se ovšem setkaly s návalem kritiky a to díky mnoha chybám a nepřesnostem v samotných mapových podkladech. Uživatelé se tak s nadějí obracejí ke Googlu. Webový gigant však na vývoji aplikace pro jablečný systém zatím nepracuje, spíše zaujal neutrální postoj a čeká, až se k situaci vyjádří samotný Apple.

    

CEO Google Eric Schmidt se k tomu vyslovil následovně (volně přeloženo): „Myslím si, že kdyby zůstali u našich map, udělali by lépe, ale co já vím? Chceme a uvítali bychom, aby zůstali našimi partnery. Nebudu ovšem spekulovat nad tím, jak se dále Apple zachová…“ 


Původně se spekulovalo o tom, že Google již svou aplikaci Mapy pro iOS odeslal do schvalovacího procesu, ale tyto zprávy byly mylné. Na povrch prosakují informace, že by se vlastní mapová aplikace od Googlu mohla na App Store objevit až ke konci roku. Apple z nové verze iOS 6 odstranil také YouTube klienta, na to však Google zareagoval velice pružně a v AppStore již je dostupná samostatná aplikace z jejich dílny. V případě Map si ale budeme muset nějaký ten pátek počkat.

Tip ke čtení: Chybí vám v iOS 6 Google Mapy? Zkuste jejich webovou verzi

Zdroj

Jiří Hanč

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Geary
Uživatel
Geary

A to tu aplikaci map od googlu Apple sešrotoval? Vždyť ji zatím mohli umístit do appstore, ze strany googlu by vůle byla, nenávist Applu musí být hodně velká, když si dovolí nahradit skvělé mapy nefunkčním bazmekem. Dál to bude pokračovat takhle? [odkaz]

niky79
Uživatel
niky79

To byla přece aplikace od Apple, ne od Google.

Topper (neregistrovaný)
Anonym
Topper (neregistrovaný)

Ale žádná nenavist. Čistý business Google udržovat výhody Androidu lepších map s vektory a voice navigaci a nepustit je do iOS. Apple proste musel udělat své mapy, aby byl konkurenceschopný. Ohledně načasování změn map čtete třebas tady [odkaz]

AndyS
Uživatel
AndyS

Z toho clanku mi predevsim vyplyva jedine – apple nebyl schopny za 3 (!) roky vytvorit kvalitni mapy ani s pomoci specializovanych spolecnosti.

mceza
Uživatel
mceza

Kdyby jenom kvalitní mapy. Celá ta aplikace mi přijde jako jeden velký špatný vtip.

Aby si mohli dovolit nahradit asi nejpoužívanější mapové podklady, musí přijít s něčím minimálně stejně kvalitním. Nějakou tu chybku je člověk ochoten tolerovat, google mapy taky nebyly zcela perfektn od samého začátku, ale pustit tuhle téměř nefunkční bestii oficiálně mezi lidi?

Nokia má například 3D mapy mnohem déle než Apple, ale proč to několik let zatím běží jen na webu a do mobilu to necpou? Protože je ještě hodně co upravovat.

niky79
Uživatel
niky79

Za tri roky?

nithro
Uživatel
nithro

Hloupost, Google dodal to, co Apple chtěl. Aplikaci si dělal Apple sám. Takže žádný Google, ale Apple si pěkně nas… do valstního.

uni
Uživatel
uni

Tak je jasné, že ani Apple si mapy jen tak nenacucá z prstu a je to fakt kus práce:-)

Tak našincům to může být vcelku jedno, zrovna v ČR máme alternativy a vesměs špičkové kartografické společnosti, nehledě na nepoužitelnost map s „úžasným“ FUP…

Trochu to připomíná AntenGate, to bylo křiku, jak to bude nepoužitelné, pak iPhone dorazil do ČR a… nic:-) No ale hůl Applebijci zase mají, ach jo.

mceza
Uživatel
mceza

Uni, nezlob se, ale z toho, co jsem měl možnost Apple Maps vyzkoušet, tak je to opravdu ostuda. Pokud spoleřnost, která všude hlásá, že si zakládá na kvalitě a funkčnosti vydá toto jako ostrou verzi, tak je něco přece špatně.

A že máme špičkové alternativy? Ano, ale placené (a ne málo). S vydáním Apple Maps měli ještě počkat nebo je vydat jako veřejnou betu. Takhle těm tvým „applebijcům“ vyšli velmi vstříc…

mino
Uživatel
mino

na FUP si stazuje clovek, ktory doteraz pisal ako su pamatovky nepodstatne a vsetko dnes riesi cloudom:-)

uni
Uživatel
uni

mceza: já se nezlobím, já vím že jsou špatné, ale je mi to vcelku jedno, online mapy jsou stejně nepoužitelné (FUP, signál, cucání baterky, rychlost). A v podobě online map máme náhradu u Seznamu, offline navigaci je třeba tak jako tak koupit, ten pláč prostě nechápu, min pro ČR uživatele. Google mapy je pak také možné používat v podobě webové verze. MIMO: Co to meleš? Já rozhodně nejsem zastánce cloudu jako náhrady lokálních dat, to si mě s někým pleteš. Cloud je super věc, ale rozhodně ne jako náhrada „databázových“ dat (hudba, filmy, mapy). Ale pro nastavení, savegame, PIM, apod.… Číst vice »

uni
Uživatel
uni

ad Cloud, jedná se o můj soukromý názor, např. Google má jiný (maximum online obsahu z jeho serverů-minimalizace kapacity u Nexus produktů). Mě toto rozhodně nevyhovuje.