Google Mapy pro iOS hned tak nebudou, dočkat bychom se mohli až ke konci roku

S novým updatem na iOS 6 Apple přišel i s vlastní aplikací Mapy. Ty se ovšem setkaly s návalem kritiky a to díky mnoha chybám a nepřesnostem v samotných mapových podkladech. Uživatelé se tak s nadějí obracejí ke Googlu. Webový gigant však na vývoji aplikace pro jablečný systém zatím nepracuje, spíše zaujal neutrální postoj a čeká, až se k situaci vyjádří samotný Apple.

    

CEO Google Eric Schmidt se k tomu vyslovil následovně (volně přeloženo): „Myslím si, že kdyby zůstali u našich map, udělali by lépe, ale co já vím? Chceme a uvítali bychom, aby zůstali našimi partnery. Nebudu ovšem spekulovat nad tím, jak se dále Apple zachová…“ 

Původně se spekulovalo o tom, že Google již svou aplikaci Mapy pro iOS odeslal do schvalovacího procesu, ale tyto zprávy byly mylné. Na povrch prosakují informace, že by se vlastní mapová aplikace od Googlu mohla na App Store objevit až ke konci roku. Apple z nové verze iOS 6 odstranil také YouTube klienta, na to však Google zareagoval velice pružně a v AppStore již je dostupná samostatná aplikace z jejich dílny. V případě Map si ale budeme muset nějaký ten pátek počkat.

Tip ke čtení: Chybí vám v iOS 6 Google Mapy? Zkuste jejich webovou verzi

Zdroj

Autor článku
Jiří Hanč
image/svg+xml
+

Kapitoly článku