Domů » Bleskovky » Google Mapy pro Android ve verzi 8.1 vrací do hry terénní mapy

Google Mapy pro Android ve verzi 8.1 vrací do hry terénní mapy

Google aktualizoval některé ze svých aplikací pro systém Android, přičemž updatu neunikly ani Google Mapy. Nejzásadnější novinka se týká návratu terénních map, které byly odstraněny při povýšení na verzi 7 v loňském roce. Tuto funkci ocení zejména turisté, horolezci nebo cyklisté při plánování svých outdoorových aktivit, bohužel aplikace stále neumí například vykreslit výškový profil zvolené trasy.

  

Kromě přidání terénního pohledu bylo mírně pozměněno rozhraní pro navigaci, nově například zobrazuje mapu trasy pro přesun pěšky nebo na kole. Vzdálenost a časový odhad cesty nebo jízdy byl přesunut na pravou stranu, drobných změn se v tomto režimu dočkalo i plánování trasy s využitím hromadné dopravy.

  

APK aplikace je podepsáno a je uvolňováno postupně, pokud vám dosud systém aktualizaci nenabídl a přesto dychtíte po novinkách v Google mapách ve verzi 8.1, můžete si stáhnout APK z jednoho z následujících odkazů: AndroidFileHostZippyShareMediaFireMEGA.

Název souboru: com.google.android.apps.maps-8.1.0-801000802_API15.apk.
Verze: 8.1.0 (Android 4.0 +).
MD5: db439dc764f55ffe2143171088c04c55

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).