Domů » Bleskovky » Google Mapy dostanou novou funkci: Budou hádat, kam se zrovna chystáte

Google Mapy dostanou novou funkci: Budou hádat, kam se zrovna chystáte

Google je jedna z firem, která vidí svým uživatelům nejvíce do karet. Jelikož provozuje širokou škálu služeb, od emailu, přes cloudové úložiště, až po mapy, má přístup k obrovskému množství uživatelských dat. Poslední jmenované dostanou novou funkci, která by dokonce měla předvídat, kam se chystáte a na základě toho vám nabídnout doporučení.

 

Novinkou bude Driving Mode (mód řízení), který by měl svou funkcionalitou připomínat karty Google Now. Ty v současnosti upozorňují uživatele například na to, kdy by měl odejít z práce nebo z domova, aby stihl domluvenou schůzku. Po spuštění Driving Modu budete mít vždy zobrazeny nejvíce navštěvovaná místa, tedy především domov a práci, případně například posilovnu s odhadem, za jak dlouho se tam dostanete.

 

Kromě aktuálního místa, času a navštívených míst bude novinka čerpat i z nedávno hledaných adres a na základě těchto údajů bude předkládat návrhy, kam si myslí, že byste zrovna mohli mířit. K tomu přidá odhad času, který vám přeprava zabere.

 

Driving Mode je prozatím dostupný pouze v angličtině a pouze pro obyvatele Spojených států, Spojených Arabských Emirátů, Velké Británie, Irska, Malajsie, Nového Zélandu a Singapuru. Pokud se však osvědčí, mohla by se v horizontu několika měsíců dostat i k nám.

Ocenili byste tuto funkci i pro Českou republiku? Využili byste ji, nebo si vystačíte například s Google Now?

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments