Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Google Mapy dostanou novou funkci: Budou hádat, kam se zrovna chystáte

Google Mapy dostanou novou funkci: Budou hádat, kam se zrovna chystáte

Google je jedna z firem, která vidí svým uživatelům nejvíce do karet. Jelikož provozuje širokou škálu služeb, od emailu, přes cloudové úložiště, až po mapy, má přístup k obrovskému množství uživatelských dat. Poslední jmenované dostanou novou funkci, která by dokonce měla předvídat, kam se chystáte a na základě toho vám nabídnout doporučení.

 

Novinkou bude Driving Mode (mód řízení), který by měl svou funkcionalitou připomínat karty Google Now. Ty v současnosti upozorňují uživatele například na to, kdy by měl odejít z práce nebo z domova, aby stihl domluvenou schůzku. Po spuštění Driving Modu budete mít vždy zobrazeny nejvíce navštěvovaná místa, tedy především domov a práci, případně například posilovnu s odhadem, za jak dlouho se tam dostanete.

 

Kromě aktuálního místa, času a navštívených míst bude novinka čerpat i z nedávno hledaných adres a na základě těchto údajů bude předkládat návrhy, kam si myslí, že byste zrovna mohli mířit. K tomu přidá odhad času, který vám přeprava zabere.

 

Driving Mode je prozatím dostupný pouze v angličtině a pouze pro obyvatele Spojených států, Spojených Arabských Emirátů, Velké Británie, Irska, Malajsie, Nového Zélandu a Singapuru. Pokud se však osvědčí, mohla by se v horizontu několika měsíců dostat i k nám.

Ocenili byste tuto funkci i pro Českou republiku? Využili byste ji, nebo si vystačíte například s Google Now?

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

4 komentáře

 1. Martin II (neregistrovaný)

  Opat nadpis ktory nekoresponduje s obahom. Google nebude ani nahodou nic hadat…

  • Royce (neregistrovaný)

   Bulvární nadpisy přitahují čtenáře = více zobrazených reklam = více peněz pro redaktory..

   Seriozní články moc nepřitahují. Jednoduchá matematika…

  • lerion (neregistrovaný)

   Takze je to podle tebe spravne?

 2. JoVym (neregistrovaný)

  Tak jestli to bude předpovídat jako chytré karty, tak to nebude nic moc. V kalendáři mám schůzku i s určením místa, je tam i ikonka s mapou a na ni když kliknu, tak se mi zobrazí správné místo. Je to v rámci jednoho města, cca 3km od zaměstnání, ale chytré karty mě nabádají vyrazit o hodinu a pul dříve, abych stihnul dojet na místo schůzky, které je podle nich asi 60km vzdálené…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel