Google Mapy jsou oficiálně dostupné pro iOS, iPad verze zatím chybí

Majitelé jablečných zařízení se konečně dočkali, do App Store totiž probublala oficiální aplikace Mapy Google pro iPhone a iPod Touch, nativní verze pro iPad zatím k dispozici není. Aplikace má rovněž zcela nový design, který v sobě kombinuje srozumitelnost a přesnost Map Google s rozhraním, které umožňuje rychlejší a jednodušší práci s mapou. Přehlednější design aplikace Map Google umožňuje vidět na obrazovce větší plochu mapy. Mapy jsou vektorové, ostřejší a načítají se rychleji, je možné je naklánět a otáčet a to ve 2D i 3D. Nechybí dokonce ani hlasová navigace, kterou oceníte zejména při automobilové navigaci, informace o dopravě či Street View.

  

Aplikace je určená pro zařízení s operačním systémem iOS 5.1 a vyšším a dostupná je celkem v 29 jazycích včetně češtiny a slovenštiny. Pro iOS bylo dále uvolněno SDK Google Map, které mohou vývojáři využít pro integraci Google Map do svých aplikací namísto nepovedených mapových podkladů od Apple.

-

Zdroj

Michal Javůrek

6 komentářů

 1. Lukáš (neregistrovaný)

  Naprostá bomba! Tohle byla jediná aplikace která mě z androida chyběla!!!

  Dnes vyzkoušeno 25 km a naprosto bezchybná. Sice to není moc, ale první dojmy jsou parádní!

 2. JanHavlicek (neregistrovaný)

  No konečně…

 3. muhehe (neregistrovaný)

  Google zadarmo dodal chybějící funkcionalitu do Apple iOS, a tak mám zase o důvod méně přejít na Android. Mám rád Google :) a to dokonce dali k dispozici i API :D muhehehehe

 4. tom (neregistrovaný)

  Je to rozhodne fajn, aj keď k plynulosti pri scrollovaní a zoomovaní to má od pôvodných google maps na kilometre ďaleko.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *