Google Mapy jsou oficiálně dostupné pro iOS, iPad verze zatím chybí

Majitelé jablečných zařízení se konečně dočkali, do App Store totiž probublala oficiální aplikace Mapy Google pro iPhone a iPod Touch, nativní verze pro iPad zatím k dispozici není. Aplikace má rovněž zcela nový design, který v sobě kombinuje srozumitelnost a přesnost Map Google s rozhraním, které umožňuje rychlejší a jednodušší práci s mapou. Přehlednější design aplikace Map Google umožňuje vidět na obrazovce větší plochu mapy. Mapy jsou vektorové, ostřejší a načítají se rychleji, je možné je naklánět a otáčet a to ve 2D i 3D. Nechybí dokonce ani hlasová navigace, kterou oceníte zejména při automobilové navigaci, informace o dopravě či Street View.

  

Aplikace je určená pro zařízení s operačním systémem iOS 5.1 a vyšším a dostupná je celkem v 29 jazycích včetně češtiny a slovenštiny. Pro iOS bylo dále uvolněno SDK Google Map, které mohou vývojáři využít pro integraci Google Map do svých aplikací namísto nepovedených mapových podkladů od Apple.

-

Zdroj

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku