Domů » Bleskovky » Google Mapy jsou oficiálně dostupné pro iOS, iPad verze zatím chybí

Google Mapy jsou oficiálně dostupné pro iOS, iPad verze zatím chybí

Majitelé jablečných zařízení se konečně dočkali, do App Store totiž probublala oficiální aplikace Mapy Google pro iPhone a iPod Touch, nativní verze pro iPad zatím k dispozici není. Aplikace má rovněž zcela nový design, který v sobě kombinuje srozumitelnost a přesnost Map Google s rozhraním, které umožňuje rychlejší a jednodušší práci s mapou. Přehlednější design aplikace Map Google umožňuje vidět na obrazovce větší plochu mapy. Mapy jsou vektorové, ostřejší a načítají se rychleji, je možné je naklánět a otáčet a to ve 2D i 3D. Nechybí dokonce ani hlasová navigace, kterou oceníte zejména při automobilové navigaci, informace o dopravě či Street View.

  

Aplikace je určená pro zařízení s operačním systémem iOS 5.1 a vyšším a dostupná je celkem v 29 jazycích včetně češtiny a slovenštiny. Pro iOS bylo dále uvolněno SDK Google Map, které mohou vývojáři využít pro integraci Google Map do svých aplikací namísto nepovedených mapových podkladů od Apple.

-

Zdroj

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

6 komentářů

 1. Lukáš (neregistrovaný)

  Naprostá bomba! Tohle byla jediná aplikace která mě z androida chyběla!!!

  Dnes vyzkoušeno 25 km a naprosto bezchybná. Sice to není moc, ale první dojmy jsou parádní!

 2. muhehe (neregistrovaný)

  Google zadarmo dodal chybějící funkcionalitu do Apple iOS, a tak mám zase o důvod méně přejít na Android. Mám rád Google :) a to dokonce dali k dispozici i API :D muhehehehe

  • Patrik (neregistrovaný)

   Zadarmo pro uživatele, jinak bych si tím zase tak jistý nebyl…

 3. tom (neregistrovaný)

  Je to rozhodne fajn, aj keď k plynulosti pri scrollovaní a zoomovaní to má od pôvodných google maps na kilometre ďaleko.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).