Domů » Bleskovky » Google Mapy budou zase chytřejší. Na novou funkci si ale počkáme

Google Mapy budou zase chytřejší. Na novou funkci si ale počkáme

Asi každý uživatel chytrého telefonu zažil ten pocit beznaděje, když se snažil v neznámém městě zorientovat a vydat se někam podle map od společnosti Google, ačkoliv modrá tečka na displeji telefonu neustále ukazovala jinam, než by měla.

Nedej bože, když se k tomu přidá ještě časový stres a po ujití 50 metrů zjistíte, že jdete vlastně na druhou stranu. Pokud se pak snažíte zorientovat mezi mrakodrapy například v New Yorku, nebývá často daleko od zlostného zahození telefonu a oddání se svému osudu.

Google si je vědom tohoto matení signálu GPS a kompasu veškerým kovem, který obklopuje uživatele právě ve velkých městech, a jejich frustraci. Svým lokálním průvodcům v současné době zpřístupňuje funkci, která by toto trápení mohla jednou provždy vyřešit. S rostoucí popularitou rozšířené reality se otevírají nové možnosti a navigace je jednou z nich.

Google Maps AR First Look: Helping you navigate the city

Novinka pracuje tak, že ve chvíli, kdy si uživatel není jistý, kterým směrem se vydat, postačí zvednout telefon, namířit jej na okolní budovy a pomalu s ním otáčet z jedné strany na druhou. Mapy se s pomocí strojového učení a funkce Street View pokusí rozpoznat vaše okolí, a poté vás s pomocí velkých šipek navedou na správnou cestu.

Funkce byla představena již loni na konferenci Google I/O.

Prozatím jen pro průvodce

Pro spolehlivé fungování Google využívá pouze budovy, a to jen ty dostavěné. Rozestavěné budovy, stromy, či velká vozidla automaticky eliminuje, jelikož jsou více či méně náchylné ke změně a mohly by systém mást – budovy se dostaví, stromy může někdo pokácet a auta odjedou. Nová funkce je v současnosti dostupná pouze pro ověřené lokální průvodce, na její nasazení pro běžné uživatele si tedy ještě nějakou dobu počkáme.

David Preiss

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).