Google pracuje na klávesnici pro iOS. Má být chytřejší než na Andoridu

Operační systém iOS umožňuje od své osmé verze instalaci klávesnic třetích stran, čehož se chytli vývojáři populárních klávesnic pro Android, např. Fleksy, SwiftKey či Swype. Nezahálí ale ani takoví giganti jako Microsoft či Google; první z nich připravuje svoji Word Flow klávesnici se speciálním jednoručním režimem (více informací), druhý údajně chystá speciální klávesnici prošpikovanou mnoha funkcemi.

googlekeyboard Google klávesnice pro Android

Většina z nich má přivést uživatele iOS do vyhledávače Google, a to nikoliv pouze toho textového; k dispozici údajně budou i speciální tlačítka pro vyhledávání obrázků a GIF animací. Google chce zjevně přinutit mobilní uživatele, aby vyhledávali více, byť podle posledního reportu již 52 % uživatelů „googluje“ přímo z mobilního telefonu. Podle loňského reportu novináře Charlese Arthura však polovina uživatelů smartphonů vůbec nevyhledává, zatímco na každém počítači je průměrně vyvoláno 1,23 vyhledávání denně.

Google klávesnice pro iOS má také podporovat psaní metodou swipe, což okamžitě vyvolalo otázky, zda Google nebude texty „odposlouchávat“ a na základě toho vnucovat reklamu na míru. Nechme se tedy překvapit, jakou klávesnici Google pro iOS upeče a kdy s ní vyrazí na trh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Lukas Kosik

  Chytřejší, jak na Androidu? Tak to je výsměch. Možná, že bude podporovat vyhledávání, ale Apple neumožnuje externím klávesnicím žadné škálování, pridávání dalších tlačítek, číslic atd a všechny jsou prakticky jen přebarvená systémová klavesnice Apple.
  J to jako když si koupít supr rgonomickou klávsnici, kdy vám vypadn tlačítko E a vy musít psát bz nich. Takž s radji vrátít zpt k t systmov. Prost hnus!

 2. Martin (neregistrovaný)

  Andorid, to je nějaký nový OS? :)

 3. Nějak mi uchází, proč si takto Google a Microsoft podkopávají pod sami sebou nohy? MS dělá lepší app pro konkurenční OS, Google očividně začíná dělat lepší app pro konkurenční OS. To mi přijde jak v Kocourkově.

  • Klávesnice není aplikace, ale nástroj:) Navíc aktuálně má např. MS nejlepší klávesnici ve své nabídce právě na Androidu, po odkoupení SwiftKey:)
   Navíc pokud jsi četl, tak ta Googlí na iOS má v zásadě navádět na Google stránky.
   redakce: Souvislost swipe a odposlouchávání mi nějak uniká. Vždyť je to jedno, jestli odposlouchává stisky nebo tahy ne? Když už, tak bych chápal souvislost s Google klávesnicí jako takovou, ale s nějakou funkcí? Navíc pochybuji, že by na to vůbec bylo nějaké API, zvláště u iOS:)

  • MS je [lídr] v tom jak si podřezává větev a to už dlouhé roky ????

 4. Johny_G (neregistrovaný)

  Kdyz si to prectete pozorne, tak zjistite, ze prevazna vetsina tech vylepseni jen supluje funkce, ktere umi Android i bez klavesnice. Je to jedna z mala moznosti, jak na iOSu nechat prorust Google do celeho systemu. Na to samozrejme u Androidu nepotrebujete klavesnici :-).

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel