Domů » Bleskovky » Google pracuje na klávesnici pro iOS. Má být chytřejší než na Andoridu

Google pracuje na klávesnici pro iOS. Má být chytřejší než na Andoridu

Operační systém iOS umožňuje od své osmé verze instalaci klávesnic třetích stran, čehož se chytli vývojáři populárních klávesnic pro Android, např. Fleksy, SwiftKey či Swype. Nezahálí ale ani takoví giganti jako Microsoft či Google; první z nich připravuje svoji Word Flow klávesnici se speciálním jednoručním režimem (více informací), druhý údajně chystá speciální klávesnici prošpikovanou mnoha funkcemi.

googlekeyboard Google klávesnice pro Android

Většina z nich má přivést uživatele iOS do vyhledávače Google, a to nikoliv pouze toho textového; k dispozici údajně budou i speciální tlačítka pro vyhledávání obrázků a GIF animací. Google chce zjevně přinutit mobilní uživatele, aby vyhledávali více, byť podle posledního reportu již 52 % uživatelů „googluje“ přímo z mobilního telefonu. Podle loňského reportu novináře Charlese Arthura však polovina uživatelů smartphonů vůbec nevyhledává, zatímco na každém počítači je průměrně vyvoláno 1,23 vyhledávání denně.

Google klávesnice pro iOS má také podporovat psaní metodou swipe, což okamžitě vyvolalo otázky, zda Google nebude texty „odposlouchávat“ a na základě toho vnucovat reklamu na míru. Nechme se tedy překvapit, jakou klávesnici Google pro iOS upeče a kdy s ní vyrazí na trh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments