Domů » Bleskovky » Klávesnice Word Flow pro iOS má speciální mód pro pohodlné psaní palcem

Klávesnice Word Flow pro iOS má speciální mód pro pohodlné psaní palcem

Minulý týden obdrželo několik Insiderů emailovou pozvánku k vyzkoušení klávesnice Word Flow od Microsoftu pro systém iOS (více informací). Ta je aktuálně součástí systému Windows Phone (Windows 10 Mobile), avšak Microsoft ji má v plánu rozšířit i na další platformy. A zjevně se nebude jednat o přesnou kopii.

wordFlow

Beta verze Word Flow pro iOS obsahuje mód pro pohodlné ovládání jednou rukou. Na rozdíl od řešení na Windows, kdy se klávesnice s menšími klávesami „přilepí“ k levému či pravému okraji, její verze pro iOS nabízí speciální rozložení v soustředných čtvrtkruzích se středem buď v levém, nebo pravém spodním okraji telefonu.

wordFlow2

Všechny klávesy by v tomto režimu měly být snadno dostupné palcem ruky. Pochopitelně klávesnice obsahuje i standardní rozvržení, které se sice graficky od Windows Phone verze liší, avšak funkčně má být velmi podobné. Pouze chybí tečka trackpadu pro přesný posun v textu, která je novinkou od Windows 10 Mobile.

Veřejnost by měla dostat Word Flow pro iOS během následujících měsíců, letos by rovněž měla přijít verze pro Android. Doufáme, že se mód pro psaní jednou rukou dostane i do verze pro Windows 10 Mobile, protože jinak bychom se opět stali svědky toho, že služby Microsoftu jsou lepší na konkurenčních platformách než na vlastních Windows.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments