K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Google kalendář změní s příchodem Androidu 5.0 svoji tvář k lepšímu, dočkají se i uživatelé iOS

Google kalendář změní s příchodem Androidu 5.0 svoji tvář k lepšímu, dočkají se i uživatelé iOS

S příchodem Material Designu, který přináší výrazně větší konzistentnost ve vzhledu systému, Google redesignuje také některé výchozí aplikace. Na řadu se nyní dostal kalendář, jenž je na rozdíl třeba od Hudby Play přepracován vskutku důkladně. Svým pojetím se přibližuje nedávno taktéž aktualizovanému Inboxu a také samotnému Google Now.

Prostředí je nyní výrazně elegantněji zpracováno, čemuž napomáhají i drobnosti, jako je třeba automatické přidávání obrázků k událostem podle jejich obsahu. Přítomno je také spousta nových animací a gest. Aktualizace bude dostupná nejen pro zařízení s Androidem 5.0, nýbrž pro všechny s Androidem 4.1 a novějším. Lepší představu o nové verzi kalendáře získáte shlédnutím povedeného spotu od Googlu. Nová verze kalendáře má být později dostupná také pro jablečná zařízení se systémem iOS.

  

Pokud si novou verzi Google kalendáře pro Android chcete vyzkoušet, můžete si z tohoto odkazu stáhnout APK soubor. Mějte na paměti, že instalaci z neověřeného zdroje provádíte na vlastní nebezpečí.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

8 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Já to snad začnu používat :D

 2. Pipa (neregistrovaný)

  Já ne. Sice mám android, ale spoustu věcí řeším mimo aplikace googlu a nejspíš tohle měnit nebudu, jen kvůli tomu, že z toho udělali jiné omalovánky. Podstatná je funkčnost, kterou mají jiné aplikace třeba i výrazně lepší, i když třeba graficky hůř vypadají, ale to pro mě není podstatné.

 3. mikis (neregistrovaný)

  Dělá přesně to co má, grafika se posunula o velký krok kupředu, za mě palec nahoru :-).

 4. Matěj Smetana (neregistrovaný)

  Tušíte někdo, proč aplikace stále neumí přesunout existující událost z jednoho kalendáře do druhého? Výběr kalendáře je přítomen pouze u vytváření nové události.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *