Domů » Bleskovky » Google kalendář změní s příchodem Androidu 5.0 svoji tvář k lepšímu, dočkají se i uživatelé iOS

Google kalendář změní s příchodem Androidu 5.0 svoji tvář k lepšímu, dočkají se i uživatelé iOS

S příchodem Material Designu, který přináší výrazně větší konzistentnost ve vzhledu systému, Google redesignuje také některé výchozí aplikace. Na řadu se nyní dostal kalendář, jenž je na rozdíl třeba od Hudby Play přepracován vskutku důkladně. Svým pojetím se přibližuje nedávno taktéž aktualizovanému Inboxu a také samotnému Google Now.

Prostředí je nyní výrazně elegantněji zpracováno, čemuž napomáhají i drobnosti, jako je třeba automatické přidávání obrázků k událostem podle jejich obsahu. Přítomno je také spousta nových animací a gest. Aktualizace bude dostupná nejen pro zařízení s Androidem 5.0, nýbrž pro všechny s Androidem 4.1 a novějším. Lepší představu o nové verzi kalendáře získáte shlédnutím povedeného spotu od Googlu. Nová verze kalendáře má být později dostupná také pro jablečná zařízení se systémem iOS.

  

Pokud si novou verzi Google kalendáře pro Android chcete vyzkoušet, můžete si z tohoto odkazu stáhnout APK soubor. Mějte na paměti, že instalaci z neověřeného zdroje provádíte na vlastní nebezpečí.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

8 komentářů

  1. Johny (neregistrovaný)

    Já to snad začnu používat :D

  2. Já ne. Sice mám android, ale spoustu věcí řeším mimo aplikace googlu a nejspíš tohle měnit nebudu, jen kvůli tomu, že z toho udělali jiné omalovánky. Podstatná je funkčnost, kterou mají jiné aplikace třeba i výrazně lepší, i když třeba graficky hůř vypadají, ale to pro mě není podstatné.

  3. mikis (neregistrovaný)

    Dělá přesně to co má, grafika se posunula o velký krok kupředu, za mě palec nahoru :-).

  4. Matěj Smetana (neregistrovaný)

    Tušíte někdo, proč aplikace stále neumí přesunout existující událost z jednoho kalendáře do druhého? Výběr kalendáře je přítomen pouze u vytváření nové události.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).