Domů » Bleskovky » Již brzy možná nebudeme potřebovat hesla, Google testuje nový způsob přihlašování k účtům

Již brzy možná nebudeme potřebovat hesla, Google testuje nový způsob přihlašování k účtům

Služeb, které se nám v dnešní době nabízejí, jsou desítky, ne-li stovky. Téměř každá z nich vyžaduje nějakou formu přihlášení, a tak je téměř nemožné volit pro každou z nich jiné heslo, aniž bychom je nezapomínali. To vede k tomu, že často používáme stejná hesla u mnoha služeb, čímž se naše odolnost vůči případným zlodějům dat razantně snižuje.

 

Google nyní začíná testovat funkci, která by v budoucnu mohla umožnit uživatelům všechna hesla zapomenout a přihlašovat se k účtům pomocí svého smartphonu. Na fóru Reddit se uživatel rp1226 podělil o své poznatky se službou, která mu byla internetovým gigantem nabídnuta.

 

Obdržel totiž návod, jak si se svým účtem spárovat telefon a s pomocí něj se přihlásit. Po zadání emailu na počítači se na displeji telefonu objeví dotaz, zda se zrovna snaží připojit k účtu; pokud ano, stačí dotaz potvrdit, zadat kód, který se shoduje s tím na obrazovce počítače, a následně dojde k přihlášení, aniž by bylo třeba zadávat heslo.

 

Pomalu se tedy nejspíše začíná naplňovat vize společností od Googlu, přes Twitter, až po Microsoft, kdy by v budoucnu mělo dojít k vymýcení hesel k účtům, jelikož se jedná o nejslabší článek v zabezpečení soukromých informací.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments