Domů » Bleskovky » Již brzy možná nebudeme potřebovat hesla, Google testuje nový způsob přihlašování k účtům

Již brzy možná nebudeme potřebovat hesla, Google testuje nový způsob přihlašování k účtům

Služeb, které se nám v dnešní době nabízejí, jsou desítky, ne-li stovky. Téměř každá z nich vyžaduje nějakou formu přihlášení, a tak je téměř nemožné volit pro každou z nich jiné heslo, aniž bychom je nezapomínali. To vede k tomu, že často používáme stejná hesla u mnoha služeb, čímž se naše odolnost vůči případným zlodějům dat razantně snižuje.

 

Google nyní začíná testovat funkci, která by v budoucnu mohla umožnit uživatelům všechna hesla zapomenout a přihlašovat se k účtům pomocí svého smartphonu. Na fóru Reddit se uživatel rp1226 podělil o své poznatky se službou, která mu byla internetovým gigantem nabídnuta.


 

Obdržel totiž návod, jak si se svým účtem spárovat telefon a s pomocí něj se přihlásit. Po zadání emailu na počítači se na displeji telefonu objeví dotaz, zda se zrovna snaží připojit k účtu; pokud ano, stačí dotaz potvrdit, zadat kód, který se shoduje s tím na obrazovce počítače, a následně dojde k přihlášení, aniž by bylo třeba zadávat heslo.

 

Pomalu se tedy nejspíše začíná naplňovat vize společností od Googlu, přes Twitter, až po Microsoft, kdy by v budoucnu mělo dojít k vymýcení hesel k účtům, jelikož se jedná o nejslabší článek v zabezpečení soukromých informací.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Takze Google pouze vzal dvou krokovou verifikaci a odstranil z ni prvni krok? Na MS uctech pouzivam Microsoft Authenticator. A nez zacneme reseni Googlu oslavovat, musime si rici, jak je to vlastne bezpecne a pouzitelne. Co budu delat, kdyz budu mit telefon vibity? Co budu delat, kdyz se chci prihlasit z telefonu? Co budu delat, kdyz nebudu mit na telefonu internet? (naprikad jsem v zahranici v internetove kavarne) Co budu delat, kdyz mi nekdo telefon ukradne? Jak se autentizuji, abych mohl telefon a aplikaci deaktivovat drive? Co budu delat, kdyz se mi telefon rozbije? Co budu delat, kdyz budu mit… Číst vice »

PHiLiPZ
Uživatel
PHiLiPZ

Este by som doplnil – co budem robit, ak sa niekto rozhodne spravit par tisic pripojeni na danu stranky a kazda mi na tel hodi popup?

LubiCzech
Uživatel
LubiCzech

Člověk který dokáže napsat „vibity“ se o nějakou bezpečnost ani starat nemusí.

A nemusíte mít obavy, jistě to bude fungovat podobně jako ověřování u služby STEAM. Takže se nemusíte bát vYbitého telefonu, ztráty nebo něčeho podobného. Vždy to nabídne další možnost či postup jak pokračovat.

Peete
Uživatel
Peete

„Člověk který dokáže napsat „vibity“ se o nějakou bezpečnost ani starat nemusí.“

:D :D

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Nevim, co ma gramaticka chyba spolecneho s bezpecnosti.

Libor Biel (neregistrovaný)
Anonym
Libor Biel (neregistrovaný)

Hanbou bych se propadal, kdybych někoho kritizoval za gramatickou chybu a sám bych to měl plné hrubek. Čárky v souvětích Vám nic neříkají?

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Vsak ano, udelal jsem velkou hrubku. Nestava se mi to casto, ale kdyz se pise na mobilu, tak obcas proste k nejakemu tomu preklepu dojde. Navic v tom pidiokne bez moznosti roztazeni se prispevky po sobe ctou velmi spatne…

Ale stejne jsem stale nepochopil, z jakeho duvodu jedno spatne i/y je duvodem k tomu jen na zaklade toho muj prispevek shazovat a odsuzovat.

LubiCzech: Ano, vzdy je jiny postup jak pokracovat. A ten jiny postup znamena zpravidla heslo. Takze tvzreni, ze „Zadna hesla nebudeme jiz mozna potrebovat“ proste neplati.