Domů » Bleskovky » Google Fotky dostávají nový design i funkce. Na co se můžete těšit?

Google Fotky dostávají nový design i funkce. Na co se můžete těšit?

Google oznámil chystané změny ve své aplikaci Fotky pro Android. Oblíbený organizér fotografií se může těšit nejen na novou ikonu, ale také přepracovaný design a pár nových funkcí.

fotky jumpstory

Zjednodušené rozhraní

Fotky Google budou nově rozdělené do tří samostatných záložek – fotografie, vyhledávání a knihovna.

V první najdete všechny vaše fotografie a videa v dynamickém rozhraní s různými velikostmi náhledů fotek a automatickými náhledy videí. Úplně nahoře se pak budou nacházet vzpomínky na vaše přátelé, rodinu, výlety, zajímavé události apod. Uživatel si sám bude moci vybrat, jaké typy vzpomínek mu budou předsouvány. Součástí vzpomínek budou i automatické výtvory Google – filmy, koláže, animace, stylizované fotografie atd.

Pod položkou vyhledávání najdete nové možnosti, jak ve fotkách vyhledávat, např. podle místa pořízení snímku nebo lidí a věcí na něm vyobrazených. Novinkou pak bude zobrazená mapa ukazující, z jakých míst vaše fotografie pocházejí.

Poslední položkou v seznamu je knihovna obsahující kompletně všechny vaše výtvory rozdělené do složek (alba, oblíbené, koš, archiv…). Ve vybraných zemích světa bude možné z knihovny přímo posílat vybrané snímky do fotolabů.

Nová ikona

Poslední představenou novinkou je zbrusu nová ikona aplikace, která bude opět představovat barevný větrník, avšak nově tvořený pouze čtveřicí barevných půlkruhů.

Nová verze aplikace Fotky Google by měla přistát na telefonech s Androidem a iOS v průběhu příštího týdne.

Fotky Google
Fotky Google
Autor: Google LLC
Cena: zdarma
‎Google Photos
‎Google Photos
Autor: Google LLC
Cena: zdarma+

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Tato informace je jistě super.
  Vyrábět ptákoviny, tak v tom je Google jednička.
  Ale počeštit Asistenta ?
  Neumí – nechtějí ?
  Vůl zůstane volem a Google Googlem.

  • co tak sa naucit anglicky? Podla mna, v dnesnom svete je to to minimum co by BFU zvladat mohol. Hlavne ze im nadavas do volov.

   • Anglictina na urovni B2 nebo C1 by mela byt povinna pro kazdeho, kdo pracuje s lidmi i na te nejnizsi urovni (pokladni, uklizecky, atd.)

   • Kdyz on problem neni v tom, ze by lidi neumeli zadavat prikazy v anglictine. Ja Google asistenta pouzivam jen a pouze v Google auto a tam je kvuli absenci cestiny temer nepouzitelny.
    Neumi precist ceskou SMS, neumi napsat ceskou SMS, neumi vytocit cesky pojmenovany kontakt, neumi vyhledat ceskou adresu ve Waze, neumi pustit ceskeho interpreta na Spotify atd.
    Takze problem neni v me anglictine, anglicky umim perfektne. Problem je v tom, ze bez cestiny je pouziti v Ceske republice neuveritelne omezeno.

   • Myslel jsem samozrejme Android Auto. Mam pocit, ze me opet zradil autocorrect na Samsungu :D

 2. Už mám novou ikonku a sestavení aplikace je 5.0.0.317714334. Samsung Galaxy A50

 3. Ok, dobře. A teď otázka, komu vlastně takto uložené fotky doopravdy patří? 🤔

 4. Ta appka je zajimava tim, ze se spatne probouzi foun a kdyz jsem ji odinstaloval tak vydrz z jednoho dne vylezla na 2,5 dne. Zadarmo drahe !

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).