Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Google Fotky dostávají nový design i funkce. Na co se můžete těšit?

Google Fotky dostávají nový design i funkce. Na co se můžete těšit?

Google oznámil chystané změny ve své aplikaci Fotky pro Android. Oblíbený organizér fotografií se může těšit nejen na novou ikonu, ale také přepracovaný design a pár nových funkcí.

fotky jumpstory

Zjednodušené rozhraní

Fotky Google budou nově rozdělené do tří samostatných záložek – fotografie, vyhledávání a knihovna.

V první najdete všechny vaše fotografie a videa v dynamickém rozhraní s různými velikostmi náhledů fotek a automatickými náhledy videí. Úplně nahoře se pak budou nacházet vzpomínky na vaše přátelé, rodinu, výlety, zajímavé události apod. Uživatel si sám bude moci vybrat, jaké typy vzpomínek mu budou předsouvány. Součástí vzpomínek budou i automatické výtvory Google – filmy, koláže, animace, stylizované fotografie atd.

Pod položkou vyhledávání najdete nové možnosti, jak ve fotkách vyhledávat, např. podle místa pořízení snímku nebo lidí a věcí na něm vyobrazených. Novinkou pak bude zobrazená mapa ukazující, z jakých míst vaše fotografie pocházejí.

Poslední položkou v seznamu je knihovna obsahující kompletně všechny vaše výtvory rozdělené do složek (alba, oblíbené, koš, archiv…). Ve vybraných zemích světa bude možné z knihovny přímo posílat vybrané snímky do fotolabů.

Nová ikona

Poslední představenou novinkou je zbrusu nová ikona aplikace, která bude opět představovat barevný větrník, avšak nově tvořený pouze čtveřicí barevných půlkruhů.

Nová verze aplikace Fotky Google by měla přistát na telefonech s Androidem a iOS v průběhu příštího týdne.

Fotky Google
Fotky Google
Autor: Google LLC
Cena: zdarma
‎Google Photos
‎Google Photos
Autor: Google LLC
Cena: zdarma+

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments