Domů » Bleskovky » Získejte 1 TB na Google Drive, stačí recenzovat navštívená místa

Získejte 1 TB na Google Drive, stačí recenzovat navštívená místa

Cloudová úložiště jsou v dnešní době velmi oblíbený způsob, jak uchovávat data a mít k nim přístup odkudkoliv, kde je možné se připojit k internetu. Kapacita, kterou jejich provozovatelé nabízejí, však postupně klesá, viz. OneDrive na začátku listopadu.

Google Drive je dalším z těch nejpoužívanějších a dává uživatelům zdarma 15 GB místa ke každému účtu. Nyní však nabízí zajímavou možnost, jak si úložiště rozšířit až o 1 TB. Pro navýšení prostoru je navíc třeba spojit příjemné s užitečným – stačí přidávat recenze různých míst do Google Maps, respektive k Místním průvodcům.

 

Ke každému navštívenému místu je možné přidat až pět různých informací, za každou z nich pak uživatel získá jeden bod. Jedná se o psaní recenzí, nahrávání fotografií k místu, přidávání nových míst, aktualizaci starých údajů a odpovídání na jednoduché otázky. Pro získání obřího úložiště je pak nutné dosáhnout alespoň 200 bodů (4. úroveň), při získávání 5 bodů z každého navštíveného místa tedy „stačí“ navštívit a ohodnotit 40 podniků.

 

Google odměny odstupňoval do 5 úrovní, na první (0 – 4 body) dostanete přístup k novým zařízením od Google, tato nabídka však platí pouze pro vybrané země. Na 2. úrovni (5 – 49 bodů) se dostanete mezi prvními k novým službám a produktům od Googlu, dosažení třetí úrovně vám ke jménu přidá odznak oficiálního Místního průvodce a patá úroveň (500+ bodů) nabídne recenzetům možnost zúčastnit se příští rok inauguračního summitu místních průvodců, a také se podívat na Google kampus.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments