Domů » Bleskovky » Google dnes v New Yorku otevře svůj první showroom

Google dnes v New Yorku otevře svůj první showroom

Google už delší dobu koketuje s různými pop-up obchody a nyní se konečně odhodlal i k otevření vlastní plnohodnotné prodejny. Sídlit bude ve čtvrti Chelsea v New Yorku. Hlavním sortimentem budou hardwarové produkty: smartphony Pixel, domácí elektronika Nest nebo chytré hodinky FitBit. Nebude chybět ani příslušenství od ostatních výrobců nebo vlastní kolekce oblečení s logem Google.

Google store NY 03
Showroom Googlu v New Yorku

Prostory nové prodejny nejsou nijak velkolepé a oproti konkurenčním Apple Store obchodům jsou útulnější. Nejedná se o klasickou prodejnu, ale spíše o showroom. Místnosti jsou velmi světlé a u nábytku a vybavení dominují dřevěné materiály v kombinaci s korkem. Zásadním prvkem je také použití recyklovaných materiálů pro podlahy a většinu nábytku.

Kromě velkého výstavního prostoru jsou uvnitř i menší místnosti pro vyzkoušení různých technologií: speciální prostor pro vyzkoušení fotoaparátů smartphonů Pixel za horšího světla, místnost pro herní platformu Stadia nebo obývací pokoj s produkty Nest a tak dále.

Google store NY 02
Prostor pro vyzkoušení Google Stadia

Datum otevření nové prodejny bylo stanoveno na 17. červen a k dispozici bude také servis pro smartphony Pixel nebo podpora pro ostatní výrobky divizí Googlu. Na dotazy ohledně možného otevření dalších prodejen společnost zatím nijak nereagovala.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).