Domů » Bleskovky » V Číně má Google Play prozatím červenou. Tamnímu trhu vládne přes 200 alternativních obchodů

V Číně má Google Play prozatím červenou. Tamnímu trhu vládne přes 200 alternativních obchodů

Při stahování aplikací na mobilní platformu Android se většina z nás nejspíše obrací na oficiální obchod Google Play. Obchodům jiných provozovatelů se spíše vyhýbáme, a to i vzhledem k riziku různých virů, které mohou aplikace stažené z neoficiálních zdrojů obsahovat.

 

V Číně je však situace opačná. Jelikož Googlu se zde dlouhodobě nedaří poskytovat své služby kvůli vládním nařízením, otevřely se možnosti pro obchody třetích stran. Těch je v největším státě východní Asie přes 200. Nejvýznamnější trojku pak tvoří obchody 360 Mobile Assistant, Myapp a Baidu Mobile Assistant.

 
Jen malá část z celkového počtu čínských obchodů s aplikacemi

Podle nasbíraných dat Číňané rádi hrají na mobilu hry, nový titul instalují průměrně každý třetí den. 80 % hráčů však používá telefon s Androidem a vzhledem k tomu, že Google zde v podstatě nemá svůj oficiální obchod, veškeré tržby se rozdělují mezi zmíněných 200 obchodů.

 

Naproti tomu Apple, kterému se na čínském trhu daří, poskytuje přes svůj App Store 65 % her, což mu přináší nemalé tržby – v počtu stažených aplikací a her je pro něj Čína na druhém místě a na třetím místě z pohledu zisku, který generuje společnosti generuje. Není tedy divu, že se Google snaží prosadit své služby na tak obrovském trhu, jehož potenciál se nejspíše teprve projeví v následujících letech.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments