Domů » Bleskovky » Google chce uklidit Play Store. Přestane přijímat aplikace se starými API a 32bitovým kódem

Google chce uklidit Play Store. Přestane přijímat aplikace se starými API a 32bitovým kódem

V roce 2015 Google vydal Android 5.0 Lollipop, který přišel s nativní podporou 64bitových čipsetů a aplikací. Přechod na 64 bitů byl pro vývojáře dosud dobrovolný, zanedlouho jej však Google bude vyžadovat.

Google na svém blogu pro vývojáře oznámil velké změny, které se v následujících dvou letech postihnou obchod Google Play. Už od srpna příštího roku bude nutné aplikace vyvíjet na míru pro Android 8.0 Oreo (a vyšší), a to z důvodu nových prvků a API, které mají zvyšovat jejich bezpečnost a výkonnost. Aplikace psané pro starší verze Androidu již nebude možné do obchodu vkládat, aplikace psané na míru Oreu nicméně bude možné na starších verzích Androidu nadále provozovat.

Google také od začátku příštího roku bude přidávat do APK souborů aplikací nová bezpečností metadata, která budou jakýmsi osvědčením autenticity toho, že titul pochází z Obchodu Play. Tato změna je zcela v režii Google a vývojářů se nijak nedotkne.

Dotkne se jich však další novinka, která bude platit od srpna roku 2019. Po tomto termínu již nebude možné do Play Store vpouštět 32bitové aplikace, ale pouze 64bitové tituly. V tomto je Google pozadu za Apple, který přestal do App Store vpouštět 32bitové aplikace již v roce 2015, nejnovější iOS 11 je pak již pouze 64bitovým systémem.

Nové změny v Obchodu Play by mohly odstartovat novou vlnu čištění obchodu od starých, neudržovaných a zcela opuštěných titulů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments